Repre U23 zakončila boje ve skupině porážkou s Kubou


Baseballová reprezentace U23 zakončila zápasy ve skupině MS v Mexiku porážkou s Kubou 1:7. Získala tak z pěti utkání jednu výhru, končí ve skupině A na 6.místě a bude hrát o konečné 7.-12. místo. 

O výsledku utkání s 11. týmem světa rozhodla třetí směna, ve které kubánští pálkaři využili nepřenosností startujícího Viktora Večerky  a doběhli si hned pro tři body. Už v předchozích dvou hrách tlačili na českou obranu, ale ta do té doby odolávala. Češi měli opět problém proměnit nabídnuté šance. V každé ze směn se dostal na metu alespoň jeden český hráč, ale přetavit obsazené mety v bod se podařilo až v dohrávce 6.inningu. První dobrý odpal, a to hned trojmetový, se povedl Marku Chlupovi, kterého následně sebeobětovacím odpalem poslal až na domácí metu Radim Novotný. "Už od prvního zápasu je jasné, že mi soupeři nebudou dávat nadhozy na pálení. Spíše mě pustí na metu, než aby mi házeli míče blízko středu. Potřebuji si nadhozy dobře vybírat. První dva nástupy se mi povedlo dostat na metu, ale neměl jsem hit, naštěstí poslední nadhoz se soupeři nepovedl a trefil jsem to," okomentoval svůj odpal Chlup.

V tu dobu už ale Češi prohrávali 0:5 a v poslední směně přidal soupeř další dva doběhy. Za Kubu odházel celé utkání José Santos, jenž se dostal hluboko přes 100 nadhozů. Vladimír Chlup naopak protočil tři mladé nadhazovače Večerku, Hikla a Pacala, kteří sbírali proti kubánským pálkařům cenné zkušenosti. 

"Zápas probíhal podobně jako všechny ostatní, nadhazovači zaházeli poměrně dobře i obrana fungovala, ale zase tam nebyla pálka. Je to už několik dní za sebou. Nedokážeme se přizpůsobit. Dnešní nadhazovač byl myslím úrovní podobný naší Extralize, dnes jsme myslím měli předvést víc. Je těžké se z krize dostat, hodně o tom přemýšlíme, když to padne na turnaj, je to těžké. Věřím, ale že nám den volna pomůže," popsal největší slabinu českého týmu na MS Chlup.

Český tým odehrál pět kvalitních zápasů, ve všech měli naději na výhru, byl vyrovnaným soupeřem světovým baseballovým velmocem. Ani jednou neprohrál rozdílem. Nyní má den volna a následně ho čekají ještě tři utkání s týmy ze skupiny B. Do zápasů o 7.-12. místo si bohužel nebere žádnou výhru, i tak má ale naději na vylepšení posledního výsledku z roku 2018, kdy skončila dvanáctá.

"Budeme muset hrát na velké směny a držet tlak ve směnách, kdy se nám povede se prosadit," plánuje hráč pražských Eagles do dalších zápasů.

Starší články
Weby ČBA na doménách baseball.cz používají k poskytování služeb a analýze návštěvnosti soubory cookie. Více informací