Titul v Exl U21 pro Draky Brno


V brněnské derby se proměnilo letošní finále Extraligy U21. Tyto týmy se utkaly ve finálové podruhé za sebou a posedmé v řadě získali mistrovský titul Draci.

Letos na to potřebovali čtyři utkání, když po úvodní porážce vyhráli zbylé tři zápasy. A i v úvodním duelu měli našlápnuto na vítězství, když před dohrávkou 7.směny vedli 10:5. Hrochům se ale povedl „big inning“ a šesti body otočili skóre zápasu ve svůj prospěch. Přitom Draci poměrně brzy zahráli dva auty, ale dobré odpaly Hrochů a také chyby v obraně Draků rozhodly jinak. Vítězný bod pak přišel po trefení na plné mety, které si obhájci titulu naplnili úmyslnou metou zdarma. I do druhého utkání vstoupili lépe Hroši a na hřišti soupeřů se ujali vedení 2:0. Tentokrát se ale obrat povedl v dohrávce 6.směny Drakům, kteří nakonec zvítězili 4:2. Nejtěsnější výsledek 6:5 a nejvyrovnanější průběh přineslo třetí utkání. Hroši v něm, i díky dvoubodovému homerunu Lukáše Malého vedli, ale závěr patřil Drakům. Čtvrté střetnutí bylo od začátku bohaté na body i odpaly, ale Hroši dokázali se svým rivalem držet krok jen první dvě směny, po kterých byl stav zápasu 7:4 pro Draky. Pak už se prosazovali převážně Draci, kteří nakonec dotáhli utkání k výhře 11:5. V zápase padl druhý homerun série, a to z pálky Milana Prokopa.

„První zápas Hroši otočili na dva auty, dobře se jim to sešlo, a my jsme to proložili chybami v obraně. Další dva zápasy byly vyrovnané, ale získali jsme druhé vítězství. Potencionální třetí vítězný zápas je nejtěžší. Hroši v tu chvíli neměli co ztratit. Naopak my jsme se mohli dostat do série 2:2 a pak už by to bylo pro oba týmy stejně těžké. V začátku první směny 4.zápasu to vypadalo, se s tím Hroši poperou lépe, ale přišla naše dohrávka, kde se určil směr zápasu,“ uvedl pro web drac.cz trenér dračí jednadvacítky Jan Altrichter.

„Myslím, že jsme to Drakům letos udělali hodně těžké, a titul si museli opravdu vybojovat. Kromě posledního byly všechny zápas o bod, o dva, a rozhodovalo se v dohrávkách. O to víc nás to mrzí, protože rozhodovaly detaily a malé chybky. Chybělo nám málo a slavili bychom my. O výhře podle mě rozhodla o trochu více zkušeností u hráčů Draků, kteří v těch klíčových chvílích dokázali splnit, o bylo potřeba a také měli širší výběr kvalitních nadhazovačů. Snad jim to za rok vrátíme,“ ohodnotil celou sérii Petr Janderka, asistent trenéra Hrochů U21.

Pár fotografií od Lenky Brožové zde

 

Starší články
Weby ČBA na doménách baseball.cz používají k poskytování služeb a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Více informací