Euro Baseball Winter League 2021 je minulostí

nbp, 07.12. 2021 Aktuality

Ve druhé polovině listopadu proběhl na Tenerife v Puerto de la Cruz první ročník Euro Prospect Campu/Winter League. Akce se účastnili hráči z Evropy ve věku 16 až 19 let, kteří přijeli zlepšit své dovednosti a zároveň se ukázat před trenéry a skauty z Ameriky. Jedním takovým byl i hlavní mezinárodní skaut za Los Angeles Dodgers Ismael Cruz. Vidět mohl hráče z Ruska, Slovenska, Španělska, Maďarska a Litvy. Česká republika byla na turnaji v hojném zastoupení, český baseball reprezentovalo 13 hráčů a dva trenéři. Tomáš Duffek jako pitching coach a Alex Derhak, který nahradil na poslední chvíli Petra Barocha, jako head coach.

Po příjezdu na hotel došlo k seznámení s trenéry a ostatními hráči turnaje. Mezi trenéry byli například Peter Caliendo, Manu Olivera pitching coach v systému MiLB za Floridu Marlins nebo Nestor Perez head coach v MiLB za Atlantu Braves, který celou akci organizoval. První den byli hráči rozděleni do tří týmů -Blue Lions, Golden Stars a Red Bulls, ve kterých odehráli zbytek turnaje. Nechyběla ani schůzka k seznámení s pravidly turnaje a pokyny k hráčům ohledně chování na hřišti i mimo něj. 

Druhý den měl každý tým trénink na hřišti Marlins Puerto de la Cruz. Pálkaři absolvovali BP a nadhazovači byli pod dohledem Manu Olivery, který měl možnost kluky změřit na analytickém trenažeru Rapsodo. V následujících dnech již probíhaly pravidelně zápasy a tréninky. Dva týmy hrály zápas a třetí vždy trénoval, pod dohledem trenérů a skautů kteří se přijeli na kluky podívat. Zvlášť žhavé zboží byli naši nadhazovači, kteří atakovali rychlosti kolem 90 mph a skauti o ně měli velký zájem.

Poslední den se odehrálo finále mezi Blue Lions pod vedením českých trenérů s Golden Stars, které vedl Peter Caliendo. Každý tým měl možnost draftovat 4 hráče z týmu který se nedostal do finále, aby finále bylo co nejvíce atraktivní, a utkání bylo také přenášeno živě na webové stránky. Zápas ale nakonec skončil ne příliš a atraktivním výsledkem 14:2 ve prospěch Golden Stars.

Celkově musíme turnaj hodnotit velmi pozitivně. Byla to obrovská zkušenost pro hráče i trenéry. Hráči získali nové zkušenosti od profesionálních trenérů ze zahraničí, a hlavně ukázali své kvality před nejlepšími skauty světa. První ročník se povedl a můžeme jenom doufat, že se akce bude konat i příští rok.

Zastoupení českých hráčů v jednotlivých týmech:
Blue Lions - Michal Zelenka, Nicolas O'Rourke, Jakub Winkler, Vítězslav Nový
Red Bulls - Boris Večerka, Matyáš Němčanský, Mikuláš Hanuš
Golden Stars - David Mergans, Mikuláš Borek, Jan Pospíšil, Milan Prokop, Benjamin Morgan, Tomáš Říčný

Konečné pořadí:
1. Golden Stars
2. Blue Lions
3. Red Bulls

 

 

 

 

 

 

Starší články
Weby ČBA na doménách baseball.cz používají k poskytování služeb a analýze návštěvnosti soubory cookie. Více informací