Czech talent 2021 - hodnocení

nbp, 09.12. 2021 Aktuality

Máme za sebou poslední akci v roce 2021 pod hlavičkou NBP, a to Czech Talent, kterého se v tréninkovém centru v Nymburce od 3. do 5.12. zúčastnilo 47 hráčů.

Každý den se začínalo v centrální hale rozcvičkou pod zkušeným dohledem fyzioterapeutky Ivy Whitten. V pátek byly na programu testy, házecí program, posilovací program na střed těla a po večeři regenerace v bazénu a vířivce.
Sobotní den začal v 9:00hod a hráčům se věnoval zkušený pedagog PhDr. Radim Jebavý, který vedl ODHODOVÁ CVIČENÍ a kompenzace s medicinbaly a rozhodně opět nezklamal. Předvedl nám další nové cviky a drily, které uričtě obohatí tréninky hráčů. V jiné hale další hráči házeli bullpeny (každý hráč maximálně 20 HODŮ) a PLYOCARE drily (posílení brzdících svalů paže)  pod dohledem Johna Husseyho, a cvičili v posilovně. V podvečer nás navštívila nutriční specialistka Mgr. Zuzana Šafářová, která hráčům přednesla základy výživy pro podporu zdraví, imunity a regenerace. Největším tématem byly suplementy - kdy s nimi začít, čím je přírodně nahrazovat a jaké vyšetření podstoupit, před používání např: kreatinu. S nutriční specialistkou (přednáška pro trenéry zde) bychom chtěli i nadále spolupracovat a vytvářet různé semináře, které by mohly být prospěšné nejen pro hráče, ale také trenéry.

"Jsem moc rád, že se nám podařilo do programu zařadit nutriční specialistku. Hráči se ptali na spoustu podstatných věcí, o kterých jsem si myslel, že je znají, ale opak byl pravdou. Budu rád, když budeme s paní Šafářovou i nadále více spolupracovat," řekl hlavní trenér ČBA Petr Baroch a pokračoval: "Věřím, že si hráči odnesli i další nové poznatky a správné návyky, které budou dále předávat do klubů. Velké poděkování patří klubovým sportovním ředitelům a trenérům, kteří se o hráče dobře starají. Byl jsem mile překvapen, že hráči sledují naše stránky i videa a zkouší nové věci na trénincích."

Celá fotogalerie zde

Program byl původně odstartován se zaměřením na nadhazovače a poziční hráče, a Pavlu Chadimovi patří velké díky za jeho rozjetí. Nyní je Czech Talent zaměřen na nadhazovače a zadáky, ale poziční hráči nemusí smutnit. Podobný projekt přímo pro ně plánujeme rozjet začátkem února. Hráčům se na akci věnují zkušení trenéři a daří se nám vytvořit stabilní programy, které budou dobrým odrazovým můstkem pro naši talentovanou mládež. Pokud nám pandemie nepokazí další plánované akce, rádi bychom příští rok udělali vyhodnocení hráčů z dlouhodobého hlediska.

První akcí pod hlavičkou NBP bude v roce 2022 Program PRO v hale Tempa ve středu 12. ledna. Počítáme s účastí 25 hráčů (20 nadhazovačů a 5 zadáčků). Kdo z hráčů nebude vybrán na lednové soustředění nemusí být zklamaný. Hráče chceme ve spolupráci s klubovými sportovními řediteli a trenéry dále sledovat. Nadhazovači pak obdrží od Tomáše Duffka házecí program, cvičení s medicinbaly a posilovací program na střed těla.

Přejeme všem hezké Vánoce a připomínáme, že VŠICHNI zvídaví TRENÉŘI JSTE SRDEČNĚ ZVÁNI na lednovou Horskou trenérskou kliniku, kde velká část programu bude věnována nadhazování, zkušenostem z Programu PRO a celkově zveřejnění současných nadhazovačských GUIDELINES, tedy směrnicí kudy doporučujeme se ubírat.  Pozvánka na Horskou bude zveřejněna každým dnem.  

Starší články
Weby ČBA na doménách baseball.cz používají k poskytování služeb a analýze návštěvnosti soubory cookie. Více informací