První ročník Prospect Campu se vydařil

nbp, 10.02. 2022 Aktuality

Další z programů NBP - Prospect Camp je určen pro zkvalitňování práce s talentovanou mládeží ve věku 15-19 let a je zaměřen na poziční hráče a to převážně na pálkařské a polařské drily a posilovací cviky, které jsou důležité pro rozvoj dynamické síly.

Na první akci toho to programu (4.-6.2.2022) jsme obdrželi od sportovních ředitelů klubů 98 přihlášek, ze kterých bylo vybráno 32 hráčů z 12klubů. Díky pandemii jsme z původně vybraných hráčů museli v posledním týdnu vyměnit celkem 16. Omluvy chodily kvůli nemocem nebo karanténě, ale jsme rádi, že plánovaný počet 32 účastníků byl naplněn.

Po pátečním srazu následoval oběd a už od 14:00 hod. první tréninkový blok. Hráči byli rozděleni do 3 skupin. Skupina jedna absolvovala drily zadopolařů s Jakubem Malíkem, Vladimírem Chlupem a Jakubem Sládkem. Skupina dvě pálkařské drily s Petrem Čechem, Petrem Barochem a Alexem Derhakem. Třetí skupina testy v posilovně s Joem Truesdalem a Martinem Kollárem. Hráči se v těchto skupinách střídali až do 18:00 hod. Po večeři následovala další fáze – jedna skupina měla aktivní odpočinek v bazénu, druhá pak v kinosále rozebírala s trenéry své pálkařské švihy na videu.

Rovněž v sobotu byli hráči rozděleni do tří skupiny. První si vyzkoušela pálkařské drily ve sprinterském tunelu, druhá dělala na stejném místě speciální testy (sprint, 5skok, síla stisku, 5-10-5) a třetí opět zadopolařské drily. Odpoledne nahradila drily zadopolařů cvičení pro vnitřní polaře, zbylé dvě skupiny pokračovaly v testování fyzičky a pálení. Ani v sobotu nechyběla večerní fáze, která byla určena jednak regeneraci (vířivka, bazén), a opět také video rozborům s trenéry.

Neděle začala společnou rozcvičkou a po rozcvičení byl na programu baserunning (braní z met, krádeže hit and run atd…). Akci navštívil také předseda kontrolní komise Bohuslav Roll, kterému jsme ukázali mobilitu v posilovně a koordinaci pohybu v rámci doplňkového basketbalu.

První ročník Prospect Campu se vydařil, kapacita byla i při pandemických obtížích maximálně naplněna. Příští rok bychom chtěli v lednu uspořádat dvoudenní soustředění na Tempu (sobota pro hráče z Moravy a v neděli pro hráče z Čech), a únorový termín by byl opět věnován soustředění v Nymburce. Cílem je do dalšího roku pozvat na únorový Prospect camp 40hráčů a navýšit tak kapacitu tohoto programu.

Pokud mají kluboví trenéři zájem vidět, co hráči během soustředěních Prospect Camp, Czech Talent, Program Pro nebo Summer Camp dělají, jsou srdečně zváni, a mohou se přijet na tréninky podívat. Trenéři mohou díky návštěvě sbírat také potřebné kredity, díky kterým mohou získat vyšší trenérskou licenci. Zájemce prosíme, aby se přihlásili vždy v dostatečném předstihu přes Sportovního ředitele Petra Barocha petr.baroch@baseball.cz.

Závěrem bychom rádi poděkovali především rodičům, kteří skvěle reagovali při výměnách hráčů na poslední chvíli, i za jejich čas a organizaci dopravy pro nominované hráče. Velké díky patří všem trenérům: Petr Čech, Jakub Malík, Jakub Hajtmar, Alexander Derhak, Joe Truesdale, Jakub Sládek, Martin Kollár, Vladimír Chlup, Pavel Chadim, Ondřej Konvalinka, Pavel Kunst a Petr Baroch. V neposlední řadě děkujeme také hráčům, kteří makali po celou dobu soustředění a dodržovali veškerá nařízení sportovního střediska SCNB.

Účastníci Campu:

PROSPECT CAMP 4. - 6.2.2022
 HROŠI Říčný Tomáš 2003
HROŠI Schwarzinger Mathias 2004
HROŠI Novy Vita
EAGLES Antoň Michal
TEMPO Zelenka Michal
TEMPO Hluchý Viktor
BLANSKO Altrichter Jan
       
HROŠI Pokorný Michal 2005
HLUBOKÁ Jelínek Lukáš
DRACI Šindelka  Michal
DRACI Winkler  Jakub
TEMPO Vank Ondřej
KOTLÁŘKA Morgan Ben
       
HROŠI Soldan Mikulas 2006
FRÝDEK MÍSTEK Harig Marian
EAGLES Kubíček  Filip
TŘEBÍČ Bilíček Jan
TEMPO Marani Dominik
KOTLÁŘKA Křeček David
TECHNIKA Skokan Patrik
DRACI Ventruba Vojtěch
TŘEBÍČ Šabacký Vojtěch
MINERS Kučera Filip
HROŠI Hanzal Šimon
       
KOTLÁŘKA Burkert Tomáš 2007
EAGLES Pavlíček  Jakub
JABLONEC Nermuť Pavel
TŘEBÍČ Peroutka Pavel
TEMPO Hluchý Nikolas
TRUTNOV Tuček Šimon
TECHNIKA Feranec Kristián
ARROWS Břečka Jakub

Celou fotogalerii najdete zde

Starší články
Weby ČBA na doménách baseball.cz používají k poskytování služeb a analýze návštěvnosti soubory cookie. Více informací