Výběry do reprezentace U18 - 1. kolo


První reprezentační soustředění spojené s výběry má za sebou kategorie U18, které se uskutečnilo v sobotu 19.3. v Praze na Tempu a následující den 20.3. v Brně v areálu Hrochů. Vzhledem k  poměrně hezkému počasí jsme využili i možnost trénovat venku.  

Hlavními trenéry bylo celkem nominováno 96 hráčů z 15 klubů z celé České republiky. Přiznám se, že takový vysoký počet jsme nečekali a je vidět, že v této kategorie rostou hráči, kteří jednou můžou nastoupit i v seniorské reprezentaci....

Soustředění bylo rozdělené do 4 bloků,  tak aby v každé skupině bylo maximálně 30 hráčů a trenéři se mohli naplno věnovat svěřencům.

Každý blok měl stejný program. Po rozcvičení se hráči rozdělili na nadhazovače, zadáky, infieldery a outfieldery. Nadhazovači si hodili 20 až 30 nadhozů, tak aby ukázali na čem celou zimu pracovali.  Kečrové si po několika drilech odchytali bullpen s nadhazovači. Infield a outfield měl svůj blok venku, kde bylo cílem si projím základní drily a soustředit se na práci nohou. Nechyběly samozřejmě první odpaly po zemi do vzduchu.... 

Po polařských jednotkách jsme se přesunuli s hráči do pálkařských klecí a nadhazovači si prošli pick-offy.

V poslední částí bylo představení posilovacího programu NBP od Joea Truesdale a Martina Kollara.

Určitě je krásné vidět, jak většina klubů používá házecí program a pálkařské drily z Národního baseballového programu. I díky tomu se hráči mohou posouvat každým rokem o pomyslný krůček k lepšímu baseballu.

Vybraný hráči budou zveřejněna do 25.3.2022 na stránkách ČBA:

https://www.baseball.cz/reprezentace/u18

Vybereme přibližně 25 hráčů z oblasti Moravy a 25 hráčů z Čech. Do Pražského baseballového týdne (22.6. - 25.6.) nás čeká série tréninků spojené se zápasy konané v Praze a v Brně. I proto bych rád poděkoval extraligovým týmům za možnost odehrát v průběhu sezóny přípravné zápasy právě s reprezentací U18.  


Za realizační tým U18 HC Ján Jablonka (J.J.)

Starší články
Weby ČBA na doménách baseball.cz používají k poskytování služeb a analýze návštěvnosti soubory cookie. Více informací