Školení rozhodčích v regionech 2022

Marek Vičar, 12.04. 2022 Aktuality

Po dvouleté pauze, způsobené pandemií Covid 19, uspořádala Komise rozhodčích školení začínajících rozhodčích ve všech pěti regionech.

Novou formu školení zaměřené více na motivaci nových rozhodčích a na praxi spíše než teorii připravila dvojice zkušených rozhodčích: Marek Vičar a Zdeněk Židek.

Každé školení tedy bylo v podstatě identické a v každém se posluchači dozvěděli nejdřív základy z pravidel a jak se v nich orientovat. Následně měli možnost shlédnout dokument The Third team o rozhodčích ze Světové série 2014. Zkušení rozhodčí pak odpovídali na otázky posluchačů.

Odpoledne se vždy celé školení přesunulo do tělocvičny, haly nebo ven na hřiště, a noví rozhodčí se učili správně vyhlašovat základní signály, také získali povědomí o správném pohybu na hřišti v mechanice dvou rozhodčích a v neposlední řadě se dozvěděli i základy práce rozhodčího na domácí metě.

Všechna školení byla velmi dobře zorganizována regionálními koordinátory, za což jménem Komise rozhodčích děkujeme. Na každém školení pomáhali také další instruktoři z řad zkušených českých rozhodčích, jmenovitě: Milan Nováček, David Kulhánek, David Chalupa, Tomáš Špilauer, Filip Havlík, Ondřej Beneš, Karel Jaksch.

Děkujeme všem posluchačům, že si našli čas a školeních se zúčastnili. Doufáme, že se s mnohými potkáme na hřištích, protože rozhodčích je v našem sportu v posledních letech značný nedostatek a Komise rozhodčích bohužel nemá ve svých řadách dostatečnou kapacitu rozhodčích na pokrytí všech zápasů pořádaných ČBA. Proto tímto apelujeme především na kluby, aby hledaly mezi svými členy nové rozhodčí a pomohly nám celou situaci vyřešit.
 

Školení rozhodčích v regionech 2022: 

Choceň (Region Severovýchod)  30.1.2022 organizace: Pavel Podhájecký
Brno  (Region Jih)  26.2.2022 organizace: Ondřej Beneš
Hluboká n. Vltavou (Region Jihozápad)  27.2.2022 organizace: Tomáš Špilauer
Zlín (Region Východ)   12.3.2022 organizace: Roman Meško
Praha (Region Severozápad)   26.3.2022 organizace: Karel Jaksch
Starší články
Weby ČBA na doménách baseball.cz používají k poskytování služeb a analýze návštěvnosti soubory cookie. Více informací