SuperCup 2022 - Stejný vítěz na jiném místě


Po deseti letech strávených v areálu Tempa v Praze Libuši a dvouleté covidové pauze se Superpohár přestěhoval do krásného prostředí Hluboké nad Vltavou. A můžeme konstatovat hned ze začátku, že to byla šťastná volba. Turnaj 10letých nadějí areálu plnému dětských i dospělých atrakcí „sluší“ a nový pořadatel se plně osvědčil.

Finálového turnaje se již tradičně zúčastnilo 24 družstev, z toho 7 zahraničních. Již utkání ve skupinách naznačila, že favority musíme letos hledat zejména na Jižní Moravě (Hroši, Draci, Nuclears) a v západní Evropě, konkrétně v Německu (Future Stars) a ve Španělsku, nebo přesněji v Katalánsku (Catalonia). Tyto týmy doprovodili do horní osmičky domácí Sokolové a dva pražští zástupci – Tempo a Kotlářka.

Ve skupinách jsme viděli jak zápasy naprosto jednoznačné (rekordní výhru zaznamenali Future Stars nad SaBaTem 24:0), tak velmi vyrovnané. Jedinou remízu turnaje uhráli překvapivě pardubičtí Wayne’s s Katalánci, ovšem pravým fantomem těsných zápasů byl po celý turnaj Blesk – 4× výsledek o bod, 2× o dva jen jednou o tři! Nejdramatičtější boj o dvě postupová místa se odehrál ve skupině D, kde druhá Kotlářka porazila třetí Litvu pouze 10:9. Malá odbočka – z 88 zápasů turnaje jich celých 18 skončilo o jediný bod!

V play-off prošli elitním pavoukem, hraným tradičně na dvě prohry, němečtí Future Stars způsobem start-cíl. O medaile se kromě nich utkali Draci, Hroši a Catalonia. Právě na tým z Pyrenejského poloostrova zbylo nepopulární čtvrté místo, v boji o bronz a o naději nestačili výrazně na Hrochy (1:11). Ti zase ani po boji nezabránili v cestě do finále Drakům – vedli ze začátku 5:0, ale nakonec prohráli 5:6. Finále bylo díky pálkařské síle Němců jasnou záležitostí, už po třech nadhozech to bylo 2:0 (hit-ball-HR), po první pálce 5:0 (bez jediného autu) a zápas tak postupně doplynul do výsledného skóre 13:1.

V soutěži Masters se potvrdilo, že zde mají dost velkou výhodu naše týmy, které na rozdíl od cizinců takříkajíc vědí „do čeho jdou“. Future Stars skončili devátí a Catalonia dokonce až na 19. místě, takže si nemohli dělat žádné naděje na špičkové umístění v celkovém pořadí Supercupu. Hrochům tak k celkovému vítězství a obhajobě titulu z roku 2019 stačila kombinace 3. místa v coachpitchi a 2. místa v masters. Premiérově se tak stal celkovým vítězem tým, který nezvítězil v ani jedné součásti hodnocení. Druzí skončili Draci se zápisem 2+4, třetí Nuclears měli 5+1. Za zmínku určitě stojí to, že souhra Draků za 16.33s je historickým rekordem, stejně jako odpal Tobiase Foreta (Hro) 54.1m a běh Filipa Držky (Way) 12.2s.

Závěrem poděkujme všem zúčastněným hráčům, trenérům, rozhodčím, rodičům a pořadatelům za krásný baseballový víkend. Již nyní se můžeme těšit na další ročník na stejném místě ve stejném termínu.

Výběr rotografií od Stanislava Janů najdete ve fotobance zde nebo pak celá alba https://drive.google.com/drive/folders/11iCEl5iOoMhn9qje76asIJwDh_fRv-uK

Starší články
Weby ČBA na doménách baseball.cz používají k poskytování služeb a analýze návštěvnosti soubory cookie. Více informací