Ambasadoři PBT 2022


V areálech Eagles a Tempa Praha právě začíná 41. ročník Pražského Baseballového týdne. PBT bude probíhá od 22.6.2022 do 25.6.2022.

Turnaj má letos tři ambasadory, kterými jsou letos nově vyhlášené Legendy české reprezentace.
Prvním je Roman Talda. Člen Síně slávy českého baseballu a brněnské Techniky, člen Klubu českých homerunářů,  držitel čtyř titulů z nejvyšší domácí soutěže a mnoho dalšího.
Druhým je Jakub Malík bývalý reprezentační kapitán a jeden ze strůjců úspěchu ostravských Arrows a nově také jeden ze tří hráčů, který dokázal v české nejvyšší soutěži dosáhnout na metu 900 úspěšných odpalů.
Třetím ambasadorem je legendární Pavel Budský, prvometař s největším počtem homerunů v české historii a první český hráč, který podepsal profesionální smlouvu v severní americe s týmem Kansas City Royals.

Dva ze tří ambasadorů se podařilo před turnajem vyzpovídat.

1) Co pro vás znamená Pražský baseballový týden?
Talda: PBT byl vždy speciální turnaj už kvůli domácímu prostředí ,nebo tomu napětí a zvědavosti jak vlastně jsme na tom před reprezentační sezónou …a bylo vždy supr vidět tu skvělou partu zase pohromadě.Na necelý týden vypnou běžný život a věnovat se naplno tomu co všichni milujeme!
Budský: Baseballová tradice a moje první setkání (1984) s mezinárodním baseballem. 

2) Kolikrát jste vyhráli Pražský baseballový týden ve své kariéře?
Talda: Čtyřikrát
Budský: Myslím, že jednouo, v roce 1995 

3) Jaká je vaše nejlepší vzpomínka spojená s Pražským baseballovým týdnem?
Talda: Těch by bylo víc…možná běhání asi 30 bazénů za trest na horním hřišti :)))
Budský: První vítězství v roce 1995 a  plné tribuny fanoušků.

4) Co byste vzkázali mužskému národnímu týmu před PBT?
Talda: Samozřejmě vítězství !především ale mít dobrou partu,která má jasný společný cíl. Několik borců jsem poznal na zimním soustředění a cítím,že by tento tým mohl posunout Český baseball zase o kus dál! Chce to mít pokoru,vzájemný respekt,tvrdě pracovat a vytvořit si výtěznýho ducha,který v tom týmu zůstává, i když  se nedaří! Budský: Jednoznačně úspěch na hřišti.

Starší články
Weby ČBA na doménách baseball.cz používají k poskytování služeb a analýze návštěvnosti soubory cookie. Více informací