České týmy na PBT dále vítězí


Po výhře nad Řeckem čekal na český národní tým ve čtvrtek další zápas na Pražském baseballovém týdnu. Tentokrát se utkali s výběrem mladých hráčů, jenž působí pod názvem Old World Baseball.

Na první doběh utkání si museli fanoušci počkat do druhé směny. V ní se prosadil Jakub Hajtmar jednobodovým homerunem a poslal Česko do vedení. Ve čtvrté směně jej napodobil Filip Smola, který tak zaznamenal druhý homerun na turnaji. „Na pálce se cítím výborně. V prvním stavu na pálce mi to trochu nevyšlo. Jejich nadhazovač nebyl moc dobrý, ale stejně mně porazil. Ve druhém stavu jsem si šel pro tvrdý odpal a povedlo se mi to trefit až za plot,“ řekl ke svému výkonu Filip Smola.

V páté směně se české pálky rozběhly ještě víc a Češi si pěti doběhy vytvořili solidní náskok pro zbytek duelu. Navíc se mohli spolehnout i na své nadhazovače. Startující nadhazovač Filip Čapka totiž Američanům povolil pouze jeden doběh v pěti směnách. Na jeho práci výborně navázali střídající nadhazovači Lukáš Hlouch, David Mergans a Jan Tomek. Ti ve zbytku duelu nepovolili ani jeden doběh. Češi si tak i ve druhém utkání na turnaji připsali výhru 8:1.

„My jsme do toho zápasu šli s tím, abychom jej vyhráli a tím pádem měli jistotu postupu do semifinále,“ řekl po zápase zkušený reprezentant Jakub Hajtmar. „Dnes nám výborně zaházeli nadhazovači a měli jsme odpaly v těch situacích, když jsme to potřebovali. Jejich obrana nám také trochu pomohla. Španělsko patří mezi pět nejlepších týmů v Evropě. Pokaždé dovezou velmi kvalitní tým. A to jsou zápasy, na které se připravujeme a chceme hrát. Jakákoliv malá chyba nás může stát vítězství,“ dodal Hajtmar k dalšímu zápasu, jenž na Česko na turnaji čeká.

V pátek večer od 19:00 čeká na svěřence Pavla Chadima zápas se Španělskem. Vítěz tohoto duelu si zajistí první místo ve skupině A. Již dopoledne si zahraje také výběr českých mladíků, který je zatím ve skupině B neporažen, když ve čtvrtek ve svém druhém zápase na turnaji porazil litevský tým Utenos Titanai 11:3. Tentokrát je čeká těžší soupeř - tým Hakusoh Globetrotters, jenž patří mezi favority turnaje.

Starší články
Weby ČBA na doménách baseball.cz používají k poskytování služeb a analýze návštěvnosti soubory cookie. Více informací