Češi končí ve skupině na 2.místě


Poslední utkání v základní skupině na Pražském baseballovém týdnu nabídlo souboj české reprezentace a Španělska. Pro oba celky to měl být také souboj o první místo ve skupině A a přijatelnějšího soupeře v semifinále.

Češi proti osmnáctinásobným medailistům z Mistrovství Evropy začali odvážně a již v úvodní směně je poslal do vedení úspěšným odpalem Martin Červenka. Na to ale Španělé odpověděli hned z dalšího útoku a dokázali vyrovnat.

Od této chvíle to byl spíše souboj nadhazovačů, když na kopci českého týmu předváděl velmi dobrý výkon Jeffrey Barto. Ten v prvních pěti směnách povolil pouze jeden doběh. Španěl Jorge Babloa nakonec nevydržel na kopci ani pět celých směn. V dohrávce páté směny na něj totiž čeští pálkaři vyvinuli velký tlak a dokázali se dostávat na mety. Španělé tak vystřídali muže na kopci a Češi nakonec z této příležitosti vytěžili pouze jeden doběh.

Španělé české hráče za to potrestali hned v následující směně, když Lesther Galván odpálil dvoubodový homerun a poslal svůj tým do vedení. To nemuselo baseballistům z Pyrenejského poloostrova vydržet dlouho. Češi v dohrávce směny opět zabrali na pálce a dokázali obsadit všechny mety. Bohužel pro ně ani tentokrát z toho alespoň vyrovnávající doběh nebyl.

To se nakonec ukázalo jako klíčové, protože v průběhu sedmé směny se nad hřiště v Praze přihnaly bouřkové mraky a utkání muselo být za stavu 3-2 pro Španělsko předčasně ukončeno.

„Na konci jsme měli slušnou možnost, navíc s nejlepším pálkařem turnaje na pálce. Mohlo se stát cokoliv. Myslím, že i soupeř viděl předpověď počasí a přicházející déšť, tak zpomalil tempo hry. Ale je to, jak to je. Takový je baseball,“ řekl k závěru duelu startující nadhazovač Jeffrey Barto. „Bylo zábavné hrát proti týmu jako je Španělsko. Už je to dávno, co jsem stál proti takovému lineupu. Bylo to vzrušující,“ Barto si navíc pochvaloval zejména spolupráci s catcherem Martinem Červenkou. „Bylo to skvělé. Každý nadhoz, který požaduje musíte vzít a věřit jeho zkušenostem. Způsob, jakým pracuje je velkým faktorem, který dodává nadhazovači sebedůvěru.“

„Od rána jsme věděli, že bude pršet a v hlavách jsme to trochu měli,“ prozradil po utkání autor jednoho hitu Jakub Kubica. „Na dva outy je potřeba trefit nějakou díru a nějaké štěstí by mohlo přijít,“ hledal cestu k zlepšení na pálce Kubica a prozradil, také co bude klíčové před zítřejším semifinále. „Dobře se vyspat a vyhrát.“

Češi tak ve skupině A skončili na druhém místě a v semifinále v sobotu od 10:30 narazí na jednoho z favoritů turnaje celek Hakusoh Globetrotter. Zápasy o bronz a finále jsou pak naplánovány na 16:00 resp. 18:30.

Starší články
Weby ČBA na doménách baseball.cz používají k poskytování služeb a analýze návštěvnosti soubory cookie. Více informací