Žáci na MS prohráli s Jižní Koreou


Ve druhém zápase na MS se český národním tým utkal s Jižní Koreou a zápas začal v této sestavě: CF - Adam Šťasný, LF - Robin Míka, SS - Alex Veselý, 1B - Václav Novák, P- Matouš Brabec, RF - Martin Fajmon, C - Matěj Kokorský, 3B - David Jílek, 2B - Marek Ovesný.

V zápase jsme opět hosté. První pálkař, Adam Šťastný, získává metu zdarma. Bohužel následuje fly-out a strike out. Na dva auty pálí Vašek Novák ground-ball na druhou metu a korejská obrana hraje nucený aut na druhé metě. Do obrany nastupujeme na kopci s Matoušem Brabcem. Korea sice postupně obsazuje všechny mety, ale obrana chytá všechny tři nabídnuté míče do vzduchu a ze směny odcházíme bez obdrženého bodu.

Druhou pálku začínáme stejně jako první a Matouš Brabec obsazuje první metu na čtyři špatné nadhozy. Martin Fajmon taktéž dostává metu zdarma. Při obsazené první a druhé metě Matěj Kokorský ulívá a posunujeme oba běžce do skórovací pozice. Následuje chycený míč ze vzduchu ve foulballu. Marek Ovesný se dostává na první metu po čtyřech špatných nadhozech a se dvěma auty máme plné mety. Bohužel strike-out končí náš tlak na pálce. Druhá pálka korejského týmu začíná singlem do středního pole. Pak se nám ovšem daří nádherná hra v obraně, kdy Vašek Novák chytá foul fly-ball a ještě stihne vyautovat běžce z první mety, který se pokoušel o krádež. Následuje ale série hitů a meta zdarma a my střídáme nadhazovače. Na kopec nastupuje Dan Dobeš. První tři pálkaři, kterým čelí, úspěšně odpalují a stahují další body. Směnu končí Dan strike-outem. Po druhé směně svítí na kopci stav 8-0.

Třetí pálka se nám úplně nedaří. Hned první dva pálkaři odchází do dug-outu se strike-outem. Začíná pršet. Vašek ještě vystává metu zdarma. Následně rozhodčí zápas přerušují kvůli dešti a my odcházíme do zázemí stadionu čekat 90 minut na rozhodnutí, zda se zápas bude dohrávat, nebo se přeruší a dohraje později. Po téměř dvou hodinách se vracíme na hřiště dohrávat naši třetí pálku. Bohužel drobné zaváhání na metách ukončuje naše snažení, když Korea zahrává úspěšně pick-off na první metu.
Třetí směnu Korea pokračuje v tlaku, který ukázala v druhé směně. Single, double, meta, single, 3bodový HR a další double vynucuje další střídání na našem kopci. Na kopec se staví Honza Vik, který sice povoluje ještě jeden RBI single, ale další pálkaře posílá do dugoutu na tři nadhozy. Při následném pokusu Koreji o krádež hrajeme druhý double zápasu, když Marek Ovesný chytá fly-ball a včas přihazuje na první metu, na kterou se běžec nestihl vrátit. Stav zápasu je 14-0.

Do čtvrté směny vstupujeme ground-outem. Střídáme pálkaře a místo Martina Fajmona jde na pálku Lukáš Hanák, který úspěšně skládá útočnou ulívku a na jeho rychlé nohy je korejská obrana krátká. Bohužel následují dva strike-outy a jdeme opět bránit. Čtvrtou směnu se nám daří znovu udržet bez bodu, když dva auty zařídí Marek Ovesný chycením fly-outů na rozmezí IF / OF. Třetí out opět zařizuje Honza Vik strike-outem na tři nadhozy.

V páté směně začínáme bohužel strike-outem. Následně Adam Šťastný pálí single do pravého pole. Ovšem tvrdý line-drive Robina Míky chytá první meta ve výskoku, a ještě stíhá vyautovat našeho běžce, který se nestihl vrátit zpět na metu.

Zápas tedy končí po páté směně s konečným výsledkem 14-0 pro Jižní Koreu.
„Kluci dnes hráli i přes extrémní klimatické podmínky mnohem lépe než v předchozím zápase. Vzali si k srdci naše rady a ukázali odhodlání jít po každém míči. I po 2hodinovém přerušení hry se dokázali vrátit na hřiště a dohrát zápas s vysokým nasazením“, hodnotí výkon národního týmu trenérka Lenka Landová.

Třetí den MS má český tým po odstoupení Guamu volný den, který využije k tréninku na dašího těžkého soupeře, Japonsko. Zápas se pak hraje v pondělí opět ve 4:30 ráno našeho času.

Starší články
Weby ČBA na doménách baseball.cz používají k poskytování služeb a analýze návštěvnosti soubory cookie. Více informací