Regensburg volá, Kvalifikace World Baseball Classic se blíží


Již v sobotu 17. září od 13 hodin odehraje naše reprezentace jeden z nejdůležitějších zápasů historie. Turnaj Kvalifikace WBC se vrací do Regensburgu, kde se hrálo už v roce 2012. Tehdejší turnaj, hraný krátce po ME v Nizozemsku, se nám příliš nepovedl. Končili jsme po dvou porážkách, ale ani výkon nebyl dobrý. Chuť jsme si spravili v Mexicali v roce 2016, kde jsme porazili Německo a odehráli skvělé zápasy s Mexikem a Nikaraguou.
V roce 2020 se mělo hrát v USA, ale COVID byl proti a o zastavení výpravy cestou na letiště se již napsalo hodně. Ve složitém období, kdy se nehrála nebo jenom omezeně MLB, úvahy o budoucnosti WBC ustaly. Až rok 2021 přinesl pozitivní obrat a WBC se stal realitou. Vyhlášení turnaje muselo počkat na podpis hlavní smlouvy MLB s hráčskou asociací.

Ročník 2022 bude v mnohem jiný. Z hlavního turnaje nikdo nesestoupil, pole účastníků bude rozšířeno o 4 týmy. Týmy v kvalifikaci zůstaly stejné jako v roce 2020. Dvanáct týmů bude hrát ve dvou turnajích po šesti účastnících. Z každého turnaje postoupí dva. Tento formát dává velkou naději a hodně pravděpodobně naplní cíl MLB mít v hlavním turnaji nové týmy. Šance pro všechny je prostě větší, ale stále je to strašně těžký cíl. Kvalifikaci ale hrajete, protože chcete postoupit, jinak tam nemá cenu ani jezdit.

Nenechte si ujít příležitost být u toho a cestu do Regensburgu si určitě naplánujte už nyní. Národní tým bude vaši podporu potřebovat více než kdy jindy. Pro všechny naše diváky připravujeme, stejně jako v roce 2012, „Český dům“. Reprezentanti se na Vás těší a podrobnosti o programu dostanete přímo od nich hned, jak to bude možné. Dům bude v dochozí vzdálenosti od hřiště ve sportovním klubu SV Schabelweise s dostatečnou kapacitou na setkání fanoušků s týmem.

Součástí podpory fanoušků bude Informační centrum s kanceláří, kde najdete případnou pomoc. Bude sloužit i pro hosty a zástupce médií a bude otevřeno již v pátek odpoledne v hotelu Dream Inn, několik minut autem od hlavního hřiště.

V době WBC proběhne v Regensburgu Klinika Olympijské solidarity. Informace o programu a lektorech obdržíte v přítím týdnu. Klinika bude koncipována tak aby Vám umožnila navštívit zápasy ČR.

Intenzivně jednáme ohledně vstupenek, chceme  s národním týmem chceme vytvořit v hledišti zónu podpory u naší střídačky. Zatím ale máme různé informace, která střídačka bude ta naše, což je dost zásadní informace pro náš další postup. Byl zahájen veřejný prodej vstupenek. Pořadatel s MLB mění přístup a nebude zajišťovat dočasné tribuny k navýšení kapacity. Může tak být tlak na některé zápasy, především domácích.  Budeme se snažit zjistit více a centrálně zajistit nákup na naše zápasy. Vstupenky je možné už nyní koupit na stránkách https://legionaere.platzwahl.de/tickets/62c75998cdfee2bf14df104a

Níže najdete grafiku rozpisu, systém na dvě porážky nepřeje plánování, začátek je jasný, hrajeme s vítězem zápasu Španělsko – JAR a potom všichni věříme, že až v úterý o přímý postup. V případě porážky pak existenční zápas v neděli odpoledne.

Rezervujte si čas na WBC, rezervujte si ubytování. Parkování není problém, bude zdarma na parkovišti cca 400 metrů od hřiště.
Očekávejte více informací k českému domu a pozvánku od národního týmu.
Očekávejte více informací ke vstupenkám.
Pošleme další info ke klinice Olympijské solidarity.

Těšíme se na Vás v Regensburgu

Starší články
Weby ČBA na doménách baseball.cz používají k poskytování služeb a analýze návštěvnosti soubory cookie. Více informací