Žáci zakončili MS porážkou s Panamou a výhrou nad JAR


Žáci zakončili působení na MS zápasy s Panamou a Jihoafrickou republikou a po porážce a výhře nakonec skončili na světovém šampionátu na 9.místě.

Panama
Druhý zápas skupiny o umístění nás svedl do souboje s Panamou a vstoupili jsme do něj v této zahajovací sestavě: Adam Šťastný - CF, Lukáš Hanák - LF, Václav Novák - 1B, Martin Fajmon - RF, Jan Vik - P, Alex Veselý - SS, David Jílek - 3B,Denis Ondroušek - C, Marek Ovesný - 2B. Protože jsme byli ze základní skupiny hůře umístněným týmem, začali jsme tradičně jako hosté. Panama ve skupině odehrála velice vyrovnaná utkání se špičkovými týmy, dva zápasy ztratila o pouhý bod v samotných závěrech zápasů a vstupovala do zápasu jako jasný favorit.
V první směně Panama sice po zaváhání obrany skórovala první bod, ale další tři směny udržel pálkaře startující nadhazovač Honza Vik hodně zkrátka. Do konce čtvrté směny povolil pouze tři hity a připsal si dva strike-outy. V útoku se nám sice na velmi kvalitního panamského nadhazovače dařilo obsazovat mety, ale bohužel jsme v rozhodujících chvílích nezvládli stáhnout body.
V dohrávce třetí směny se Panamě povedlo po sérii hitů stáhnout tři body, reagovali jsme střídáním nadhazovače. Na kopec nastoupil Daniel Dobeš, který zařídil třetí out.
Naše pálka se konečně naplno prosadila na začátku šesté směny. Vše začíná David Jílek doublem do středního pole, který přeletěl přes hlavy zadních polařů. Po strike-outu a ground-outu se David posouvá na třetí metu. Adam Šťastný odpálil double do levého pole a stáhl Davida pro náš první bod. Úspěšná útočná ulívka Lukáše Hanáka znamená obsazenou první a třetí metu. Vašek Novák odpálil singl do středního pole, kterým stáhl Adama Šťastného pro náš druhý bod. Další ground out ale ukončil naše naděje na zvrat utkání. „Honzovi se dnes zápas velmi vydařil. Udržel pálkaře Panamy téměř pět směn a s Danem Dobešem nám dali šanci na vítězství. Dařily se nám i pick-offy, které držely běžce u met, aby neměli možnost tolik krást mety. Škoda, že podpora pálky přišla až v poslední směně. Odehráli jsme skvělý zápas a přes těsnou porážku můžeme být na výkony týmu náležitě hrdí,“ zhodnotil utkání trenér Tomáš Zachoval.

JAR
Do posledního zápasu jsme nasazeni jako domácí. Důvěru startovat dostává Daniel Dobeš, který si celý zápas vedl velmi dominantně, za celý zápas povolil pouze čtyři úspěšné odpaly a připsal si complete game shut-out. Za šest směn nepovolil žádnou metu zdarma a připsal si šest strike-outů. Celá zahajovací sestava: Adam Šťastný - CF, Robin Míka - LF, Václav Novák - 1B, Martin Fajmon - RF, David Jílek - 3B, Daniel Dobeš - P, Alex Veselý - SS, Denis Ondroušek - C, Marek Ovesný - 2B.
Jihoafrická republika sice na turnaji nevyhrála žádný zápas, nicméně nadhazovače měla velmi kvalitní a nechtěla nechat kůži v posledním zápase zadarmo. Náš útok se rozjížděl pomalu, když jsme první směnu skončili bez bodu. Ve druhé směně odpálil, jako první pálkař, Dan Dobeš singl do pravého pole. Na přehoz obrany, po odpalu Denise Ondrouška, Dan doběhl pro náš první bod a Denis se posouvá až na třetí metu. Ovšem dva strike-outy ukončily naši snahu.
V dohrávce třetí směny jsme konečně dostali nadhazovače soupeře pod konzistentnější tlak. Vše začal Robin Míka doublem do pravého pole, Vašek Novák vybojoval metu zdarma, Martin Fajmon stáhl singlem do levého pole Robina pro druhý bod zápasu a posunul Vaška na třetí metu. David Jílek zařídil sebeobětovacím odpalem do vnějšího pole náš další bod. Dan Dobeš odpálil ránu středem hřiště a stáhl Martina Fajmona pro čtvrtý bod. Ve čtvrté směně získal první metu Robin Míka na singl do středního pole a postupně ukradl druhou i třetí metu. Následný strike-out a ground-out však ukončil naši čtvrtou pálku
V dohrávce páté směny se na první metu dostal David Jílek na čtyři špatné nadhozy. Dan Dobeš odpálil single do pravého pole, na který nakonec David Jílek doběhl pro pátý bod zápasu. Šestý bod zápasu zařídil odpalem do vnitřního pole Robin Míka.
Na začátku šesté směny pak Danovi stačili pouze tři pálkaři k ukončení zápasu a vítězství 6-0 nám zajistilo konečné deváté místo. „Dnešní zápas se velmi vyvedl Danu Dobešovi. Odházel complet game, nepovolil žádný doběh. Sám na pálce zaznamenal tři hity ze tří startů, dva doběhy, dvě ukradené mety a jeden stažený bod. V zápase jsme těžili z bezchybné obrany a výborného nadhazovaní. Snad jen těch bodů mohlo být více. Ale na konci dne se počítá vítězství" řekl k posledním utkání na MS trenér Jan Žlábek.

Fotogalerie z turnaje zde

Starší články
Weby ČBA na doménách baseball.cz používají k poskytování služeb a analýze návštěvnosti soubory cookie. Více informací