Report z MS U15 Mexiko #2


Tak jsme se dočkali. Jdeme na to. Kubánci na rozdíl od nás hráli již první den, kdy porazili Mexiko, takže jsme si je mohli před vzájemným zápasem prohlédnout. Viděli jsme, že jde o skvělé a rychlé atlety, kteří agresivně lítají po metách a velmi kvalitní pálkaře. A přestože na hřišti tancují a dělají různé kravinky, tak v útoku ukázali až překvapivě zodpovědný přístup. Jejich lineup byl identický s tím, jaký šel proti Mexiku, takže nenastává ani žádné šetření opor.

Jako nadhazovače volíme Matyho Takedu, který má za sebou vydařený start na JLWS proti Curacau. Že do nás jde soupeř naplno ukázal už první pálkař, který na nic nečeká a posílá dlouhý triple do pravého rohu. Po dvou hitech a BB dává Kuba dva body, ale ze směny se dostáváme zahranou doubleplay a strikeoutem.

Poté, co jsme se v prvním inningu rozkoukali, tak ve druhém už skórujeme. Michal Cajz získává leadoff walk, na groundball a single ho posouváme na tři a skóruje na wild  pitch. Bohužel dohrávka druhé směny určuje ráz zbytku zápasu. Soupeř nás zasypal tvrdými kontakty, my jsme navíc pomohli dvěma metami zdarma a jednou chybou v obraně a výsledkem je 8 bodů pro Kubu. To už je na kopci Matěj Špimr, kterému se daří svými technickými nadhozy útok soupeře přibrzdit.

I v dalším útoku se nám daří odpověděť aspoň bodem. Max Prejda je trefen nadhozem a po krádeži jej stahuje hitem Maty Novotný. Kuba v útoku nepolevuje, dál pálí ostrými a ve třetím i čtvrtém inningu přidává po čtyřech bodech. Na kopci se za nás ještě vystřídali Dan Sobotka a Honza Novák. V páté směně na nás soupeř vytáhl jednoho ze svých top nadhozů, potetovaného! leváka s rychlostí 86 mph. My jsme ho přivítali hitem a dvěma groundouty, což je hezké povzbuzení do dalších zápasů.

Bude to znít trochu zvláštně po prohře 2:18, ale není toho zase tak moc, co bychom hráčům mohli vytknout. Ona to totiž nebyla bramboračka a vypadali jsme baseballově. Všichni nadhazovači byli schopní házet všechny své nadhozy do striku, na pálce jsme kontaktovali míč, nevypadali jsme bezradně. V obraně jsme nebyli bezchybní, ale na to, jaký tlak uměli Kubánci vytvořit, jsme odvedli svůj standard.

Rozdílový faktor byl útok soupeře. Už proti Mexiku bylo vidět, že kubánská pálka bude z těch lepších na turnaji. Dnes nás prostě Kuba umlátila obrovskou kvalitou, které bylo hrozně těžké čelit. Navíc se jim všechno sešlo a prakticky neodpálili pro obranu rutinní balón. Ať už to byla rána nebo nepodařený kontakt, skoro vždy byl odpálený na lajnu, do gapu nebo do místa, kde nikdo nestál a nejde ho zahrát. Samozřejmě, když pálíte takové rány jako Kubánci, padají míče do děr jednodušeji, také máme menší range než třeba právě Kuba, ale měli jsme i trochu smůlu. Tak snad se nám to dál na turnaji vrátí, vyberem si štěstíčko zpět a přijde naopak pár odpalů „přímo na borca“, které nám v obraně pomohou. Třeba už dnes proti Tchaj-wanu.

Kvůli dešti došlo k úpravě rozpisu, takže s Tchaj-wanem hrajeme již v 17:00 místního času. Pokud dobře počítám, v ČR si nás můžete pustit ve 2:00. Držte nám palce!

Fotogalerie z MS od Pavla Prejdy zde

Starší články
Weby ČBA na doménách baseball.cz používají k poskytování služeb a analýze návštěvnosti soubory cookie. Více informací