Druhý přípravný zápas pro Česko


Česko oplatilo Německu úterní jednobodovou porážku a díky walk-off homerunu střídajícího Marka Minaříka vyhrálo 3:2.

Utkání bylo opět ve znamení nadhazovačů a obran a pálkaři se jen těžce prosazovali. Na českém nadhozu utkání odstartoval Lukáš Ercoli a bez hitu i bez obsazené mety na něm zvládl tři směny. První bod zápasu získal český tým, a to v dohrávce 3.inningu, kdy na dva auty Jakub Hajtmar nejdříve odpálil dvoumetový odpal a poté i doběhl na domácí metu.
Německý tým se dostal do vedení 2:1 v 5.směně, ale český tým dokázal díky Jakubu Greplovi a Milanu Prokopovi ihned vyrovnat.

Poslední směnu přišel za českou stranu uzavřít David Mergans a bez větších problémů se mu to povedlo. Na ukazateli tak svítila před dohrávkou remíza 2:2. Německo poslalo do hry svého čtvrtého nadhazovače Lee Wilsona, Česko na pálku Marka Minaříka, který homerunem rozhodl o českém vítězství. „Čekal jsem na to celou dobu. Užil jsem si to. Chtěl jsem dát hit, abych byl na metě, mohli jsme skórovat a vyhrát tenhle zápas,“ řekl ke svému nasazení do utkání hráč pražské Tempa, jenž v úvodním utkání exceloval na nadhozu.

K vidění byl opět skvělý baseball, s dobrými výkony nadhazovačů a výbornými zákroky obran. Českým hráčům se dařilo o něco více na pálce, když odpálili sedm hitů oproti dvěma německým. Na nadhozu se kromě Ercoliho a Merganse představili ještě Ryan Johnson a Filip Čapka. „Byly to krásné zápasy,“ hodnotil oba duely Minařík a pokračoval: „Oba týmy mají dobré nadhazovače, bylo málo bodů i hitů.“

Týmy čeká ještě jeden zápas, a to v pátek od 15:00 hod. v Heidenheimu. „Musíme zapracovat na pálce, jinak bylo vše dobře připravené a tým je v dobrém rozpoložení,“ uzavřel Minařík.

Čeští diváci mohou přijít podpořit reprezentanty ještě v pondělí 12.9. od 18:30 a v úterý od 13:00, kdy se v krčském areálu utkají s týmem Španělska.

Fotografie ze zápasu s Německem zde. (autor: Tomáš Icík)

Starší články
Weby ČBA na doménách baseball.cz používají k poskytování služeb a analýze návštěvnosti soubory cookie. Více informací