Prohra v prvním duelu se Španělskem


Dalším soupeřem v přípravě na WBCq v německém Regensburgu byl pro český výběr španělský tým. Úvodní zápas v krčském areálu skončil výhrou Španělska 7:1.

Španělsko může být prvním soupeřem Česka na turnaji. Stane se tak, pokud v úvodním kole porazí Jihoafrickou republiku. Se stejným soupeřem se národní tým utkal už na Pražském baseballovém týdnu, kde prohrál těsně 2:3.

O výsledku tohoto duelu rozhodl větší důraz španělských pálkařů, a to zejména ve druhé a sedmé směně. Češi se naopak prosazovali v útoku hůře a pro jediný bod doběhl v dohrávce 6.směny Vojtěch Menšík. Zaplněná tribuna v krčském areálu viděla také homerun, a to z pálky Jesuse Ustarize.

Do utkání nastoupil na kopci domácí Tomáš Duffek a nevedl si špatně. Ve 2.směně si však vybral slabší chvilku a po sérii hitů a mety zdarma se dostal španělský soupeř do vedení 3:0. Češi byli blízko ke skórování ve 4.inningu, kdy se až na 3.metu dostal Marek Chlup, ale více se jim z tohoto útoku vytěšit nepodařilo. „Byli jsme na zápas dobře naladěni. Moc jsme nepálili, ale určitě se z toho ponaučíme a doufám, že se budeme zlepšovat stejně jako v přípravné sérii s Německem.“

Zkušeného Duffka vystřídal po třech hrách mladý Tomáš Kovala a vedl si výborně, když během 2 směn rozdal celkem 4 strike outy. V dohrávce 6.směny se dočkali také čeští pálkaři. Vojtěch Menšík odpálil dvoumetový hit do pravého pole, poté přišel sebeobětovací odpal Chlupa a na odpal bratra Matěje se dostal Vojtěch až na domácí metu.

Český realizační tým vyzkoušel na nadhozu také Marka Minaříka, Lukáše Hloucha a Jana Tomka. „Nadhazovači byli super, sice jsme dostali sedm bodů, ale líbilo se mi, že jim nedali nic zadarmo,“ pochválil své spoluhráče Chlup. Na hřiště se opět dostali také mladíci Prokop a Krejčiřík. Do týmu se pak vrátil Daniel Vavruša, jenž vloni ukončil extraligovou kariéru a letos startoval v německé Bundeslize.

Druhý zápas se Španělskem se hraje v úterý ve 13:00 hod. opět na Krči. Utkání bude možné sledovat na YT baseballczech a také na ČT Sport plus - tentokrát Jakuba Staříka doplní Marek Rejman.

Děkujeme všem fanouškům, kteří v pondělí přišli podpořit český tým.

 

Starší články
Weby ČBA na doménách baseball.cz používají k poskytování služeb a analýze návštěvnosti soubory cookie. Více informací