Po vítězství nad Německem jedeme dál!


Český tým čekal na Kvalifikaci WBC třetí soupeř. Po porážce se Španělskem a výhře nad Francií, to bylo domácí Německo posilněné o hráče z USA.

První směna zápasu naladila fanoušky na útočný baseball. Německý tým poslal do vedení 3:0 homerun Williama Germaina, kterým stáhl své dva spoluhráče. Čeští hráči ale odpověděli stejnou měrou. Lead off Vojtěch Menšík tentokrát neodpálil homerun ale dostal se do hry po metě zdarma. Homerun ale čeští fanoušci v první směně stejně opět viděli a to dokonce dva. Tentokrát se až za plot trefil Petr Zýma a získal pro český tým první dva body. Ten třetí pak přidal dalším homerunem Martin Červenka. Po první směně tak čeští hráči hned v zárodku odrazili německý nápor a mohli dál pomýšlet na úspěch v tomto důležitém duelu. 

V další fázi zápasu pracovala obrana v čele s Danielem Padyšákem výborně. Vše co mělo být zahráno bylo zahráno, a když se k tomu přidal excelentní zákrok Marka Chlupa, který chytil v pravém poli odpal až na homerunovém plotě naděje na úspěch stále žila.

Ve třetím inningu začalo pršet a český útok toho plně využil. První bod získal při plných metách po trefení Martina Mužíka, což bylo signálem pro německý realizační tým pro další výměnu na kopci. Duka Von Schamana ale přivítal Arnošt Dubový singlem do středního pole, kterým stáhl další dva body pro český tým. "Byl to možná jeden z nejlepších odpalů v životě. Fantastický pocit," radoval se vnější polař českého týmu. Sedmý doběh zařídil i s trochou štěstí Matěj Menšík, jehož odpal se odrazil od druhé mety mimo dosah německých polařů.

Domácím vyšel vstup od 5.hry, kdy českému startérovi začaly trochu docházet síly, a tak ho na kopci vystřídal, v situaci obsazených met s jedním autem, Michal Kovala. Český tým zvládl zahrát aut na domácí metě, ale jednomu doběhu soupeře zabránit nedokázal. Další tlak ale Kovala dokázal zastavit strikeoutem, a tak český tým vyšel z této těžké situace pouze s jedním obdrženým bodem. Osmnáctiletý český nadhazovač nastoupil proti německým hvězdám absolutně bez respektu a dál na kopci kraloval: "Vždycky bojuji na kopci sám proti sobě. Nikdy neřeším proti komu hážu. Snažil jsem se soustředit na svou hru a nepodlehnout tlaku a povedlo se. Chtěl jsem být na hřišti co nejdéle. Snažil jsem se házet co nejvíce kvalitních nadhozů. V zápase to pak šlo stejně jak v bullpenu."

Když pak v dohrávce 7.směny odpálil svůj druhý homerun v utkání Martin Červenka, bylo vše téměř jasné. Německo se k žádnému většímu tlaku nedostalo a Česko tak může slavit poprvé v historii druhou výhru v jednom kvalifkačním turnaji WBC a je již pouze jedno vítězství od vysněného postupu na hlavní turnaj. "Je to skvělý pocit. Oni nebyli vůbec rodina. My držíme pospolu, oni neměli mezi sebou žádnou chemii. Byl to tým individualit, zatímco my jsme rodina," uzavřel hodnocení vítězného duelu Michal Kovala.

Soupeřem českého týmu bude poražený z duelu Španělsko vs. Velká Británie"Jestli chceme postoupit musíme porazit kokoholi," věří týmu Arnošt Dubový.
Hrát se bude ve středu od 19:00 hod. Pokud máte čas určitě přijeďte podpořit české hráče přímo do Regensburgu. Český dům je vám stále k dispozici.

Za dnešní podporu opět děkujeme všem fanouškům, kteří po celé utkání hráče povzbuzovali a neodradil je ani silný déšť. Jste skvělí!

O nadhoz se podělili Daniel Padyšák (4,1IP) a Michal Kovala (4,2 IP). Martin Červenka měl tři hity ze tří startů, z toho dva homeruny, dva hity zapsal Arnošt Dubový.

Fotogalerie zde

Starší články
Weby ČBA na doménách baseball.cz používají k poskytování služeb a analýze návštěvnosti soubory cookie. Více informací