O postup opět proti Španělsku


Český národní tým už zná svého soupeře do zápasu o postup na turnaj World Baseball Classic. Bude jím opět Španělsko, tedy tým, se kterým na turnaji prohráli hned v úvodním duelu vysoko 7:21.

Španělé mohli, po výhrách nad JAR (5:4) a českým týmem, ve večerním zápase s Velkou Británií, v případě úspěchu, slavit postup na WBC. Svému soupeři ale v dramatickém duelu, který trval čtyři hodiny a musela ho rozhodnout až nastavená směna, podlehli 9:10. Začátek utkání jim přitom vyšel podobně jako v zápase s našim týmem. Po první směně vedli 4:1, v průběhu zápasu ještě 8:3. Druhá polovina duelu ale patřila hráčům v dresu Velké Británie. Ti nakonec vyhráli sebeobětovacím odpalem Alexe Crosbyho, když o tom, že běžec na třetí metě, Matt Koperniak, bude "safe" musela rozhodnout až úspěšná challenge britských trenérů.

Český tým tak letos čeká se Španělskem již čtvrtý vzájemný souboj. Ve všech předchozích slavil soupeř. Ale čeští hráči dokázali, že jsou dobrý tým, který si může věřit. "Máme jediný cíl, postup na WBC. Věřím tomu, že jsme teď všichni dobře naladěni a dokážeme porazit kokoli," řekl k utkání o postup jeden z hrdinů duelu s Německem Arnošt Dubový.

Hraje se od 19:00 hod., pokud můžete, určitě přijeďte přímo do Regensburgu. Vstupenek ke koupi je dost, od 17:00 hod. vám bude opět k dispozici Český dům, kde se můžete občerstvit a zakoupit fanouškovské potřeby. Český tým má po svých výkonech v hledišti vysoký kredit, baseballoví fanoušci jsou na naší straně a ti čeští pak hodně slyšet. Můžete být mezi nimi.

Soupiska Španělska zde

Starší články
Weby ČBA na doménách baseball.cz používají k poskytování služeb a analýze návštěvnosti soubory cookie. Více informací