ČBP U10 2022 pro Draky, Hrochy a Nuclears


Pořádající Rytíři Trutnov v rámci tohoto turnaje slavnostně otevřeli krásný nový baseballový areál „Red Fields“. A nutno říct, že ten se jim hned ve své oficiální premiéře za svůj vznik odměnil. Nejenže úspěšně zvládl nelehký turnaj o 20 účastnících, ale hlavně odolal záludnému počasí, které skropilo během víkendu antuku i trávu solidním množstvím deště. Velký díl zásluh na zdárném průběhu Poháru samozřejmě patří také pořadatelům v čele s neúnavným Romanem Klempířem, kterého nezastavila ani zdravotní indispozice a organizoval vše s francouzskými holemi v rukách.

Celkovou úroveň turnaje můžeme určitě označit jako velmi dobrou. Z původně plánovaných 70 utkání se po mírné vynucené redukci odehrálo 62, z toho 11 (včetně finále) skončilo jednobodovým rozdílem. Rozdílem do 3 bodů dopadlo 30 utkání, tedy téměř polovina, do rozdílu 5 bodů se „vešlo“ 40 utkání. To jsou na „open“ turnaj s 20 účastníky vynikající čísla a věřme, že svědčí o zacelení covidového tréninkového deficitu.

Nejvíce týmů, totiž 7, dorazilo z Jihovýchodu a ukázalo se, že mají převahu nejen v kvantitě, ale hlavně v kvalitě. Semifinále si tento region vyhradil pro sebe (Draci, Hroši, Nuclears a Hippos), ve čtvrtfinále měl 5 zástupců. Ponecháme-li stranou jediného „rozvojového“ účastníka z Jihovýchodu, jihlavské Ježky, utkaly se týmy JV regionu s ostatními účastníky celkem 20krát s bilancí 19:1!

Vítězem turnaje se stali brněnští Draci, kteří nejprve v semifinále zastavili Hippos 7:1 a potom v hodně „zavřeném“ finále porazili v dalším derby Hrochy 1:0 walk-off hitem v dohrávce 6. směny na 2 auty. Draci dosáhli impozantního celkového skóre 67:12, ale ani oni se nevyhnuli zaváhání, když je ve skupině porazil 7:6 odvěký rival z Kraví hory. „Kolečko“ ovšem Draky o první místo ve skupině nepřipravilo a Techniku do čtvrtfinále stejně nepustilo.

Druzí tedy skončili Hroši, kteří se na postup do finále nejvíce nadřeli ve čtvrtfinále proti Hluboké, když vyhráli těsně 6:5. Bronz si odnesli Třebíč Nuclears po dvou celkem jasných nedělních výsledcích – semifinále 2:7 s Hrochy napravili v zápase o bronz výsledkem 6:0 s Hippos. O páté místo se podělili Eagles a domácí Rytíři, o sedmé Meadow Bulls a Hluboká.

MVP turnaje byl vyhlášen Milan Navrátil z Hippos, nejlepším pálkařem hráč Nuclears Dominik Kliner. Všichni účastníci dostali na závěr od pořadatele upomínkové dárky, které jen podtrhly sympatický průběh turnaje.

Jiří Votinský
TK turnaje

Starší články
Weby ČBA na doménách baseball.cz používají k poskytování služeb a analýze návštěvnosti soubory cookie. Více informací