Repre U17 Baseball5 se chystá na ME


Tomáš Zachoval byl VV ČBA vybrán ve VŘ na pozici hlavního trenéra reprezentace U17 Baseball5. Tato varianta baseballu získává v Evropě i ve světě stále větší popularitu. Česko se po ME dospělých v roce 2020 zúčastní dalšího turnaje a to ME kategorie U17, které se koná ve dnech 16.-19.11.2022 v bulharské Sofii (více zde). Předcházet mu bude MS dospělých v Mexiku, kde bude o světový titul bojovat hned 12 týmů (více zde)

Trenér Hrochů Brno, který je také součástí realizačního týmu žákovské reprezentace, se pustil s vervou do práce a během podzimu absolvoval několik přípravných akcí: "O baseballu5 nemá česká baseballová veřejnost velké povědomí, ale my věříme, že se díky našim podzimním akcím a také startu na ME U17 dostaneme do portfolia zájmu našich puberťáků."

První akcí bylo lokální seznámení se s pravidly, rychlostí a krásou tohoto sportu v areálu Na Hvězdě. Budoucí extraligoví hráči Třebíče předvedli slušné výkony a realizační tým mohl úroveň hry porovnat o dva týdny později s mladíky Hrochů Brno.

Po těchto klubových soustředěních proběhly dva regionální výběry. Nejprve ve čtvrtek 13. 10. pro zájemce z Moravy a následně jsme v sobotu 15.10. vyrazili do Prahy. "Na obou akcích se již vyprofiloval určitý styl hry, na který budeme chtít navázat s dále vybranými hráči," říká po hektickém podzimu Zachoval a pokračuje: "Všem zúčastněným bych chtěl moc děkovat a věřím, že to nebyla jejich poslední zkušenost s Baseball5. Děkujeme také všem, kteří se podíleli na organizaci našich akcí a také za vaši podporu."

Poslední přípravou bude závěrečné soustředění v Třebíči v sobotu 5.11., po kterém dojde k vybrání konečné sedmičky reprezentantů, která pocestuje do Sofie.

Nominovaní hráči a hráčky:

Aleš Prandžev  Eagles Praha
Max Lukeš  Kotlářka Praha
Šimon Hanzal  Hroši Brno
Pavel Jozek  Nuclears Třebíč
Vojtěch Šabacký  Nuclears Třebíč
Aleš Zhao  Tempo Praha
Robin Skopal  Hroši Brno
Filip Hedl  Draci Brno
Karolína Blažková  Kotlářka Praha
Denisa Šustrová  Nuclears Třebíč
Kateřina Kuchaříková  Nuclears Třebíč
Kristýna Kuchaříková  Nuclears Třebíč
Max Prejda  Kotlářka Praha
Daniel Sobotka  Hroši Brno
Ladislav Dohnal Nuclears Třebíč

 

 

 

 

 

 

 

 

Starší články
Weby ČBA na doménách baseball.cz používají k poskytování služeb a analýze návštěvnosti soubory cookie. Více informací