ČUS Sportuj s námi – příspěvek na pořádání a propagace akcí


Česká unie sportu vyhlašuje další ročník projektu „Sportuj s námi“. Projekt je určen pro všechny členy ČUS, tedy i pro vás, kluby pod ČBA. Hlavním účelem projektu je finanční a propagační pomoc s vybranou akcí. Proto bychom Vám rádi tímto článkem projekt více představili a zároveň Vám doporučili podat si přihlášku se svou akcí. Aby vaše akce byla do projektu zařazena, musí splnit 6 základních podmínek.

  • Organizátor musí být členským subjektem ČUS (splňují všechny kluby registrované pod ČBA).
  • Akce je určená aktivní účasti široké veřejnosti, tedy akce by se měli účastnit i lidé mimo členy klubu (pro představu můžeme využít akci Kotlářka Family Day, která zní jako pouze pro členy klubu, proto je důležité uvést, že akce je určena pro členy, rodiny a přátele klubu).
  • Minimální počet 100 aktivních účastníků (to neznamená, že musí sportovat 100 lidí najednou, ale že by se jich celkem mělo zúčastnit alespoň 100).
  • Akce nesmí být součástí pravidelných soutěží národního sportovního svazu.
  • Nelze zařadit seriál soutěží, ale pouze jeho jednu vybranou akci (nemůžu tedy zařadit všechny zápasy extraligy mého klubu, ale pouze například „Pražské derby“).
  • Termín konání akcí je od 1.1.2023 do 31.12.2023

Věříme, že každý jeden klub pořádá alespoň jednou ročně nějakou akci, která by stála za to být peněžně a propagačně podpořena Českou unií sportu. V letošním roce bylo do projektu zařazeno 496 akcí s průměrnou dotací 10 000,-. Za baseball se úspěšně hlásili Ježci Jihlava s jejich akcí „Baseballový den s Ježky Jihlava“. Dle slov předsedy klubu Martina Tulise byla akce podpořena 9000,- a zařazena do mapy akcí na webových stránkách projektu. Pro inspiraci jaké všechny akce byly zařazené se můžeme podívat na stránku https://www.cus-sportujsnami.cz/akce/ , kde jsou tyto i s jejich medailonky napsané a hezky vyznačené na mapě

Přihlášky se dají posílat pouze do 30.11.2022 na uvedeném odkaze: https://www.cus-sportujsnami.cz/prihlaska/ .

Pakliže máte v hlavě nějakou akci, která by se dala do projektu přihlásit, ale nevíte v tuto chvíli přesné datum nebo jiné informace do přihlášky potřebné, nic se neděje, protože pokud např. za 2 měsíce zjistíte, že akci chcete pořádat o 2 dny dříve, stačí, napsat email na info@cus-sportujsnami.cz s upravenými informacemi. Takto lze upravit většinu informací do přihlášky napsaných, tedy nejistota u některých údajů v přihlášce by neměla tvořit překážku pro přihlášení.

Pokud byste potřebovali poradit s vyplněním přihlášky, případně si nebyli jistí, jestli akce může být přihlášena, prosím, neváhejte mě kontaktovat na email: richard.jarosik@baseball.cz nebo telefonní číslo 736764098.

Jakýkoli příspěvek od ČUS a zapsání na mapku je rozhodně něco navíc, co může pomoci nejen pokrýt náklady a pomoci s propagací akce, ale věříme, že pravidelným přihlašováním baseballových akcí ze strany klubů, se brzy posuneme z kolonky „ostatní sporty“ výše, a třeba dostaneme i vlastní sekci, stejně jako atletika, fotbal nebo florbal.

Za projekt Česko hraje baseball
Richard Jarošík

Starší články
Weby ČBA na doménách baseball.cz používají k poskytování služeb a analýze návštěvnosti soubory cookie. Více informací