Výběry reprezentace U15 - 2. kolo


Druhé kolo výběrů do reprezentace U15 proběhlo v Praze na Tempu 17.11. Celkem 43 hráčů absolvovalo celodenní program pod vedením zkušených trenérů. Všichni hráči absolvovali dopolední atletickou část venku s olympioniky Štěpánem Tesaříkem (400m překážek, PB 49.09s) a Radkem Juškou (skok do dálky, PB 831cm, český rekord). Na atletickou připravenost klademe velký důraz neb na evropské a světové scéně se střetáváme s dynamickým a agresivním přístupem soupeřů. Atletika je v ČR na velké úrovni a spolupráce s atletickými trenéry se přímo nabízí. Pro hráče, kteří chtějí v budoucnu reprezentovat a taktéž přemýšlí hrát a studovat v USA, je specializovaný atletický trénink naprostou samozřejmostí.

Dvě fyzioterapeutky, Denisa Hrdinová a Denisa Šustová vedly blok na rozvoj mobility, flexibility, správného posilování a kompenzací. I zde máme každoročně velké rezervy a hráčům trvá než zařadí tato cvičení do svého pravidelného programu. Loňští reprezentanti na mistrovství v Mexiku absolvovali velmi náročný program a bez pravidelné fyzio rutiny by nebyli schopni vůbec nastoupit do zápasu.

Na mechanice házení s nadhazovači pracovali Matouš Procházka, David Merganz, Ondřej Vank a Lukáš Janíček. Mladším hráčům, kteří přicházejí z kategorie U13 bude trvat než zvládnou přechod na delší vzdálenost a je potřeba věnovat mechanice pohybu dostatek času. U starších hráčů, kteří mají za sebou jednu sezónu na velkém hřišti není vyhráno, ba naopak. Zkoordinovat tělo v růstovém spurtu a urovnat si celý mechanický pohyb je velice těžký úkol a mnoho nadhazovačů se s tím musí prát celou sezónu. U loňských reprezentačních nadhazovačů si vše sedlo na samotném MS v Mexiku. Právě nadhoz byl naší nejsilnější stránkou a kluci nás v těžkých chvílích podrželi. Po utkání s Taiwanem se o nás začali američtí skauti velmi zajímat a chodili i na naše zápasy. V náročném programu měli někteří hráči možnost většího odpočinku než ostatní, ale i ti nejvytíženější hráči nechtěli nikdy vynechat rozházení a nebo si dát úplné volno. Po pravidelném rozcvičení pokračovali v tréninku, jen v jiné intenzitě zatížení. Vnímat správně své tělo je alfa a omega tréninku. Proto je důležité i v zimní přípravě nedělat dlouhé pauzy a dobře nastavit program. Hráč musí být samozřejmě zdravý a je zásadní projít důkladnou lékařskou prohlídkou před zimní sezónu, abychom mohli nastavit správnou zátěž.

Polaři byli rozděleni do jednotlivých skupin. Infield pod vedením Petra Barocha procvičoval drily v hale. Outfield si užil čerstvého vzduchu opět venku. Skupina 9 kečrů pracovala s Petrem Čechem v samostatném bloku. Všichni hráči absolvovali v průběhu pálkařsou sekci.

Další termín jednodenního soustředění je v neděli 18.12. v Praze na Tempu od 9.00 do 15.00. Atletická část proběhne zase venku, tzn., že je nutné mít s sebou věci na ven i do haly. Předběžné termíny dalších akcí jsou níže. Pro hráče, kteří se nedostali do dalšího kola to neznamená definitivní konec. Tak jako v předchozích letech se pořadí neustále mění, proto nic nevzdávejte a pracujte na svém rozvoji. Velké poděkování patří všem zúčastněným trenérům!!!

„Winners never quit, and quitters never win.“

Za realizační tým reprezentace U15
Filip Procházka

Výběry:

1 Moláček Lukáš Sabat Praha
2 Sekyrka Jan Sokol Hluboká
3 Plachý Tomáš Kotlářka Praha
4 Škopek David Sabat Praha
5 Kavka Kryštof Blesk Jablonec
6 Komárek Ondřej Eagles Praha
7 Pritts William Eagles Praha
8 Coleman Michael  Tempo Praha
9 Helmich Jan Tempo Praha
10 Chromý Lukáš Sokol Hluboká 
11 Špimr Matěj Sabat Praha
12 Grygera Josef Eagles Praha
13 Mlýnek Šimon Sokol Hluboká
14 Bartůšek Baltazar Kotlářka Praha
15 Czetmayer David Olympia Blansko
16 Venhoda Tomáš Třebíč Nuclears
17 Kaňok Viktor Klasik Frýdek-Místek
18 Kincl Lukáš Olympia Blansko
19 Okáč Filip Draci Brno
20 Příhoda Tomáš Třebíč Nuclears
21 Tikal Tobiáš Klasik Frýdek-Místek
22 Kubelka Jan Draci Brno
23 Boháč Tomáš Hroši Brno
24 Šícha Jan Arrows Ostrava
25 Jakubec Matyáš Olympia Blansko
26 Robenek Vít Arrows Ostrava
27 Tošovský Adam Eagles Praha
28 Nepožitek Alexander Eagles Praha
29 Bílek Ondřej Tempo Praha
30 Hladký Richard Hroši Brno
31 Němčanský Štěpán Hroši Brno
32 Kliner Jakub Třebíč Nuclears
33 Bartoň David Draci Brno
34 Čapka Martin Draci Brno
35 Friedmann Frederik Technika Brno
36 Urbánek Lukáš Draci Brno
37 Sobotka Daniel Hroši Brno
38 Ventruba Vít Draci Brno

Termíny akcí:
18.12. Tempo Praha 9.00 – 15.00
12.2. Tempo Praha 9.00 – 15.00
18.-20.3. nebo 25.-27.3. (dle počasí a stavu hřišť)
20.-23.4. Suma open (Eagles)
23.-26.5. MLB camp (Brno)
3.-4.6. soustředění (místo bude upřesněno dle rozpisu soutěží a nadstavby)
1.-2.7. nebo 5.-6.7. (dle termínu Euro-Africké kvalifikace Junior League)
11.-17.7. příprava před ME
18.-23.7. Mistrovství Evropy

Starší články
Weby ČBA na doménách baseball.cz používají k poskytování služeb a analýze návštěvnosti soubory cookie. Více informací