Czech talent 2022 - hodnocení

nbp, 08.12. 2022 Aktuality

Máme za sebou poslední akci v roce 2022 pod hlavičkou NBP, Czech Talent.

Bylo na ní 57 hráčů a 10 trenérů (hráčské zastoupení bylo z 16klubů v ČR). Programu, který je určen pouze pro nadhazovače a catchery, se tak účastnilo nejvíce hráčů v jeho historii. 

Celé soustředění začalo tradičně již v pátek, kdy byly na programu testy, házecí program, posilovací program na střed těla, a po večeři regenerace v bazénu a vířivce. Každý den pak samozřejmě nechyběla rozcvička pod vedením fyzioterapeutky Ivy Whitten.
Sobota pak patřila bloku posilování a kompenzace, který vedl zkušený pedagog a velký propagátor cvičení s medicinbaly, Radim Jebavý. Pomohl nám odhalit, že hráči nejsou v úplně nejlepší kondici, a proto jsem se rozhodli vytvořit naučná videa, jak správně připravit tělo na posilování. Druhý blok byl věnován bullpenům (každý hráč max. 15 nadhozů). Kluci byli v bullpenu natáčeni na kameru a večer pak absolvovali individuální rozbor videa s trenéry.
Nedělní program se nesl v duchu opakování všeho, co se hráči za první dva dny naučili, aby si vše co nejlépe zapamatovali.

První akcí pod hlavičkou NBP v roce 2023 bude Program PRO v Hrotovicích, ve středu 18. ledna. Akce bude určena pro 25 hráčů (20 nadhazovačů a 5 chytačů). Hráči, kteří nebudou na lednové soustředění vybráni, nemusí být zklamaní. Všechny hráče chceme dále ve spolupráci s klubovými sportovními řediteli a trenéry sledovat. Od Tomáše Duffka obdrží hráči házecí program, cvičení s medicinbaly a posilovací program na střed těla a také nově silový program pro správný základ pro následné cvičení v posilovně.

Hráči jsou vybíráni na všechny akce zvlášť, nikdo nemá nominaci jistou. Rozhodují o ní nejen sportovní výkony, ale i chování hráčů na akcích a školní průměr.

Videa:

Fotogalerie z akce zde

 

Starší články
Weby ČBA na doménách baseball.cz používají k poskytování služeb a analýze návštěvnosti soubory cookie. Více informací