Baseball opanuje březnové vysílání ČT sport


Nejlepší světový turnaj World Baseball Classic s premiérovou českou účastí vtrhne od 8. března na sportovní obrazovky České televize. Kromě všech zápasů české reprezentace se nejen fanoušci baseballu mohou těšit na dalších více než dvacet utkání na ČT sport a stejnou porci duelů na platformě ČT sport Plus. 

"Jedná se o společný velký projekt českého baseballu a České televize, který absolutně nejlepší baseball přinese nejširšímu českému publiku. Chceme dát možnost všem v této zemi vidět absoutní světové špičky v souboji s českými hráči, pro které to bude vrchol kariéry. Jsme si vědomi kvality nejlepších týmů na světe, ale rádi bychom vyhráli alespoň jeden zápas. Celý turnaj však zcela jistě bude zkušeností, kterou doceníme patrně až v budoucnosti," řekl předseda České baseballové asociace (ČBA) Petr Ditrich.

Český baseball pracuje s Českou televizí pravidelně a dlouhodobě, na obrazovkách veřejnoprávní televize se vysílala obě mistrovství Evropy konaná v ČR (2005 a 2014) a v jednání je také letošní turnaj, který ČBA pro 16 nejlepších evropských týmů pořádá od 24. září do 1. října. "Jsme rádi, že historickou účast mužské reprezentace a ten nejlepší světový baseball můžeme nabídnout všem českým fanouškům. Pro nás bude tento turnaj totiž nejlepší možnou reklamou na domácí mistrovství Evropy, které završí přelomový rok v českém baseballu. Věřím, že jednání s Českou televizí dopadnou dobře i pro kontinentální šampionát, protože tam budou mít čeští baseballisté velkou šanci na medaili, a my bychom byli rádi, aby tento boj mohli vidět všihni čeští fanoušci po celé zemí," uvedl ředitel marketingu a komunikace mistrovství Evropy ČR Tibor Alföldi.

Komentátory zápasů na ČT sport budou Robert Záruba, Jakub Stařík, Michal Dusík a Martin Kozák. Robert Záruba byl prvním komentátorem baseballu na ČT a po oznámení dohody o vysílání WBC neskrýval na svém twitterovém účtu velkou radost: „Bude to teda mazec během hokejového play off, leč… komentoval jsem prvních 50 přímých přenosů z baseballu u nás, můj první živák. Neumíte si představit jakou mám z téhle práce radost. Nedoufal jsem! ????.“ Konkrétní jména spolukomentátorů, baseballových odborníků vám odtajníme v nejbližších dnech společně s přesným plánem vysílání.

Již nyní se můžete chystat na zápasy českého týmu v těchto časech:
pátek 10.3. 4:00 Čína - Česko
sobota 11.3. 11:00 Japonsko - Česko
neděle 12.3. 4:00 Korea - Česko
pondělí 13.3. 4:00 Česko - Austrálie

Starší články
Weby ČBA na doménách baseball.cz používají k poskytování služeb a analýze návštěvnosti soubory cookie. Více informací