Devět směn s favoritem


Statečný boj a skvělé baseballové zákroky předvedli čeští baseballisté v utkání s favoritem celého turnaje Japonskem. K překvapení vyprodaného Tokyo Domu se ujali vedení, které drželi až do dohrávky 3.směny. Pak už se začali světové jedničky více prosazovat a domácí tým nakonec vyhrál 10:2.

Manažer Pavel Chadim udělal v sestavě na tento zápas dvě drobné změny, jako suplující pálkař nastoupil Eric Sogard a jeho místo ve vnitřním poli zabral Jakub Hajtmar. Češi vstoupil do utkání bez bázně a hany a zvládlo hned v první směně kontaktovat nadhozy Sasakiho, které létají rychlostí 100 mil. Odpal Vojty Menšíka do pravého pole skončil v rukavici japonského polaře, Eric Sogard byl strike out, ale Marek Chlup poslal míček do levého rohuu tokijského stadionu a dostal se až na druhou metu. Martin Červenka následně odpálil na spojku, která k překvapení všech nezvládla příhoz na první metu, a Marek Chup tak doběhl pro první bod českého týmu.

Startující Ondřej Satoria se japonských pálkařů nezalekl, první dva vyprovodil strike outem, Ohtaniho odpal do vnitřního pole zvládl s přehledem zahrát Martin Mužík na první metě. Na metu se čeští hráči dostali i ve druhém inningu a to po metě zdarma pro Filipa Smolu, v té době už měl Sasaki ale na svém kontě další dva skalpy českých hráčů a odpal Jakuba Hajtmara pak zvládla japonská obrana zpracovat a vyautovat Smolu na 2.metě. Obrana v čele se Satoriou pokračovala ve skvělé práci i v další směně. S jedním autem se sice dostali do hry tři japonští pálkaři za sebou, ale Jakub Hajtmar zahrál aut ze vzduchu a osa Smola - Mužík pak out na první metě.

Češi tedy vstupovali do třetí směny stále s vedením 1:0. A také v ní se dokázali dostat na metu, konkrétně Eric Sogard po hitu do pravého pole a Marek Chlup po metě zdarma. Víc ale čeští hráči získat nedokázali a šli stále se Satoriou na kopci bránit své vedení. Japonci však v dohrávce prokázali své kvality a s nadhozy ostravského hráče už si poradili lépe. Výsledkem byly tři hity a také tři stažené body. Ondřeje může určitě těšit strike out, který uštědřil největší japonské hvězdě Ohtanimu. Další luxusní hru předvedla česká obrana při outu na první metě, kdy Mužík v letu přihodil na první metu Satoriovi. Ten se navíc se dokázal udržet v limitu počtu nadhozů a může tak být k dispozici na utkání s Austrálií.

Také Sasaki pokračoval ve výborných výkonech a byť pustil na metu po trefení Willie Escalu, s dalšími českými pálkaři se poradil. Ale i on dovršil limit 65 nadhozů a musel své místo přepustit Udawagovi. Na český kopec se do dohrávky 4. inningu postavil Lukáš Hlouch. Jeho nadhozy bohužel japonským pálkařům vyhovovaly více než míčky z rukou Satorii, a domácí hráči se za podpory a nadšení publika dostali do vedení 7:1. Jejich tlak naštěstí otupila změna na českém kopci, na který nastoupil Jan Tomek.

Veseleji bylo na české straně v polovině 5. směny, protože pro druhý český bod doběhl po odpalu Červenky Vojtěch Menšík. Do dohrávky inningu došlo v českém týmu ke střídání v poli a do hry se dostali Daniel Vavruša, Jakub Kubica a Jakub Grepl. Japonci dokázali přidat další bod a navýšili své vedení na 8:2. Další dvě směny se skóre nezměnilo. Českým hráčům se nedařilo dostávat na mety, ale naštěstí pokračovali ve výborných výkonech v obraně, a i díky double play nedovolili Japoncům skórovat. Na českém nadhozu byl v té době Tomáš Duffek.

Prosadit se dokázal domácí tým až v dohrávce 8. směny, kdy se do hry dostal Filip Čapka, a i díky homerunu Makiho navýšil vedení na 10:2. Pavel Chadim tak sáhl k dalšímu střídání na nadhozu a Jake Rabinowitz ve spolupráci s vnějším polem zvládli dalším bodům na japonské straně zabránit. Poslední pálka českému týmu úplně nevyšla, potěšující ale je, že se do hry dostal Arnošt Dubový, jenž zatím kvůli zranění nehrál.

Češi tak mají nyní vyrovnaou  bilanci W-L 1-1, a v neděli je čeká další asijský soupeř - Korea. Té se zatím vůbec nedaří a je na turnaji bez výhry.

Fotogalerie z utkání zde

Starší články
Weby ČBA na doménách baseball.cz používají k poskytování služeb a analýze návštěvnosti soubory cookie. Více informací