Repre U23 se na ME utká s Holandskem, Velkou Británií a Rakouskem


Po roční pauze čeká letos evropský šampionát také reprezentaci U23. Konat se bude ve dnech 8. až 12. srpna v rakouském Wiener Neustadtu. Turnaje se zúčastní osm týmů rozdělených do dvou skupin.

Česko bude hrát ve skupině A s Nizozemskem, Velkou Británií a domácím Rakouskem.

„S obhájcem titulu Holandskem jse se na ME této kategorie naposledy střetli ve finále ME 2017 a poté dvakrát na následujících MS. Vracet máme co Velké Británii, která nás na minulém ME připravila ve smolném utkání o boj o medaile. Na tu se já osobně velmi připravuji, protože to opět bude klíčové utkání skupiny,“ říká k soupeřům head coach týmu Vladimír Chlup a pokračuje: „Domácí Rakousko bude ve svém prostředí kousat, ale pokud pomýšlíme na nejvyšší příčky, tak si neúspěch v tomto souboji ani nemůžeme připustit.“

Rozpis turnaje zde

Jak Vladimír Chlup připomněl, na posledním evropském turnaji v roce 2021 v Itálii český tým nepostoupil ze skupiny, když podlehl Itálii a Velké Británii. V utkáních o konečné umístění pak porazil jasně Ukrajinu a Belgii a skončil na 5.místě. Na následujícím odloženém MS v Mexiku porazil hned v úvodu turnaje domácí tým, avšak z dalších soubojů odešel poražen a skončil na 12. příčce.

Letošní U23 zahájila přípravu dvěma soustředěními v Brně a v Praze. Následovat budou přípravná utkání s týmem The North Baseball (18.6.) a s Austrálií připravující se na PBT (19.6.). Před samotným odjezdem na turnaj je v plánu ještě přípravný duel s Itálií.

Fotogalerie ME 2021 zde
Fotogalerie MS 2021 zde

Starší články
Weby ČBA na doménách baseball.cz používají k poskytování služeb a analýze návštěvnosti soubory cookie. Více informací