Šest červnových zápasů mužské reprezentace v České republice


V červnu mužskou baseballovou reprezentaci čekají dvě akce na území České republiky.  Nejdříve zápas hvězd v Chocni a hned poté 42. ročník Pražského baseballového týdne.

Nominace hráčů na All Star Game

Nominace hráčů na Pražský baseballový týden

Těšíme se na setkání s našimi fanoušky, v Chocni plánujeme v předvečer Zápasu hvězd veřejnosti přístupný trénink pod světly. V sobotu trénink s dětmi, Homerun derby a zápas s hvězdami Extraligy, které si vyberou fanoušci sami. Díky všem fanouškům, kteří vybírali nejlepší hráče naší ligy, kteří nás před PBT prověří.  Tým hvězd povede manažer úřadujícího mistra ligy Hynek Čapka a tým by měl doplnit tak, aby všichni diváci viděli ten nejkvalitnější baseball. A že loňský walkoff homerun Matěje Menšíka na hřišti v Hluboké nastavil laťku dost vysoko. Za zmínku a pozornost určitě stojí nadhazovači, po startujícím Ondřeji Satoriovi byli pozvání 3 mladí nadhazovači z projektu Los Angeles 2028 Albert Pražák, Ondřej Vank a Jan Kozel.

Po zápase hvězd mají hráči dva dny volno a v úterý odpoledne nás na Tempu čeká ještě přípravné utkání s loňskými vítězi PBT. Ve středu začíná turnaj zápasem s výběrem Austrálie, která přijela do Prahy po dlouhých letech. Tento zápas zvláště pro obyvatele Prahy a středních Čech, kteří nemají hřiště Eagles daleko, rozhodně doporučujeme. Určitě si každý pamatuje poslední vzájemný zápas našich reprezentací v Tokiu na WBC, kdy jsme ještě v sedmé směně za stavu 1:1 vedli 3:1 na hity a sahali po možném postupu do čtvrtfinále. Nakonec 3:8 a 8:8 na hity, takže máme co vracet. Ve čtvrtek hrajeme s Rakouskem, se kterým začínáme v září celé Mistrovství Evropy. V pátek večer po Homerun derby, zvláště pro mimopražské s možností přespání a výletu do hlavního města, doporučujeme zápas s americkým výběrem. Ten loni v deštivém finále porazil favorizované Španěly. Dva nejlepší týmy po těchto třech zápasech si v sobotu zahrají o titul, všichni jste zváni jak námi, tak celým naším Fan clubem hrdých a věrných, vedeným skupinou Ultras.

Nominace obou akcí byla pozměněna zdravotními potížemi, pracovními a sportovními povinnostmi některých hráčů, přesto věříme, že vybraní hráči dokáží pro český baseball vybojovat 5. vítězství v historii PBT a že vás bude baseball nejen na tomto turnaji bavit. Fanoušci se v Praze také mohou těšit na šest letošních nováčků v národním dresu, a to na většině pozic. Dva nadhazovači, kteří zaujali v Extralize, Tomáš Ondra a Dan Mráz, catcher Martin Zelenka, vnitřní polař Šimon Blažek a zadní polaři Martin Kalábek a Filip Moštěk.  

Nehrajeme pro sebe, přijďte prosím hráče povzbudit a prožít s nimi jak návrat z Tokia, tak přípravu před domácím ME, které se zde dalších nejméně 10 let nemusí konat.

Starší články
Weby ČBA na doménách baseball.cz používají k poskytování služeb a analýze návštěvnosti soubory cookie. Více informací