Reprezentace žen zahájila přípravu na ME


V neděli 13. ledna započala nová etapa českého baseballu. V tréninkové hale Tempo Titans proběhl historicky první trénink nově se rodící reprezentace žen. 16 zájemkyň o reprezentační dres absolvovalo tříhodinové testování pod vedením hlavního trenéra Jaka Rabinowitze, kterému pomáhají další známé tváře z baseballových hřišť Scotty Mulhearn, David Nevěřil a Jan Beneš.

V rámci tréninku si každá hráčka vyzkoušela jaké to je chytat baseballový míček, odpálit jej a v neposlední řadě si všechny adeptky vyzkoušely své nadhazovací schopnosti. „Trénink probíhal mnohem lépe, než jsme čekali“ hodnotí milé překvapení realizačního týmu jeho vůdce Jake Rabinowitz. „Všechny holky ukázaly svoji touhu a připravenost bojovat o reprezentační dres. Během tréninku si vyzkoušely základní baseballové dovednosti, při kterých nám ukázaly, jak jsou šikovné a nebojácné. K vidění bylo i několik rybiček“, neskrýval své nadšení dlouholetý hráč Tempo Titans.

Největší záhadou bylo pro trenérský tým, jak se hráčky popasují s baseballovým nadhozem. I v této oblasti je však na čem stavět. „Většina hráček se pohybovala kolem strike zóny, což bylo další milé překvapení, protože pro některé to bylo první nadhazování v životě. Rady, které dostaly, dokázaly rychle aplikovat do svého házení“ pokračoval v chvále rodák z New Yorku.

Budování týmu však nekončí již 17. února proběhne druhé setkání opět v hale na Tempu, kde je očekávána další vlna hráček. „Chtěl bych pozvat na kemp všechny hráčky, které mají zájem o to být součást týmu“ láká další zájemkyně na únorový kemp Rabinowitz.

Hlavní akcí letošního roku je místrovství Evropy, které hostí francouzské Rouen

Pokud máte zájem stát se členkou reprezentační celku žen, zkontaktujte technického vedoucího národního celku Jana Beneše na email jbenes@eagles.cz

Starší články
Weby ČBA na doménách baseball.cz používají k poskytování služeb a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Více informací