MS žáků zná skupiny


WBSC publikovala rozdělení zemí do skupin na MS žáků. Jedná s o páté MS a hraje se díky dlouhodobé dohodě opět na Tchaj-wanem ve městě Tainan. Náš tým se připravuje opravdu poctivě, má v plánu účast na turnajích a další soustředění. Poslední ostrou přípravou bude ME, které se koná v Třebíči (2.-7.7.).

Ve skupině A náš čeká domácí tým, světová jednička, Japonsko, baseballu zaslíbená Kuba, náš tradiční soupeř Jihoafrická republika a Fiji hrající na divokou kartu. Na MS už není slabých týmů, jenom kvalifikovat se nebylo vůbec jednoduché, každé vítězství a každý posun v pořadí má svoou velkou cenu. Přesto vypadá naše skupina přijatelněji než skupina B, kde jsou USA (zlato z minulého MS žáků), Mexiko (bronz), Korea, Venezuela, Itálie (dominovala na ME žáků) a Austrálie (toužící nás porazit). 

Naší výhodou jsou zkušenosti z minulých světových turnajů a dobrá dlouhodobá spolupráce s tchaj-wanskou asociací, která pro nás opět připraví předturnajovou přípravu v místě. V přípravě má hlavní trenér Filip Procházka 30 hráčů, na MS jich pojede 18. Všem držíme palce.

Starší články
Weby ČBA na doménách baseball.cz používají k poskytování služeb a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Více informací