FirstCup 2019

Pavel Chadim, 09.05. 2019 Aktuality

Poslední víkend v květnu nás čeká již potřetí 5 regionálních kvalifikačních turnajů pro FirstCup 2019. Turnaje, kde bude 32 týmů bojovat o postup do Brna, se konají po celé republice - v Plzni, Ostravě, Blansku, Jablonci a na Kladně. Rozpisy turnajů s Masters dovednostními disciplínami budou během nejbližších dní zveřejněny.  

Novinkou rozpisů bude nedohrávání Stříbrných FC pro nasazení na Zlatý FirstCup, ale vyhlášení postupujících a předání nových FirstCupových čepic od mecenáše (viz čepice v krabicích před odesláním do regionů). Čepice obdrží jen hráči, trenéři dostanou stejné bílé až na místě v Brně, aby je neušpinili :). Stejné čepice pro všechny trenéry a organizátory symbolizují fakt, že všichni tito dospělí jsou organizátory sportovní podívané, ve které hrají hlavní roli hráči a všichni dospělí jsou na stejné lodi, chtějí, aby děti měli na co vzpomínat.

Těšíme se na fotky postupujících týmů v čepicích, které budou zveřejněny na našem Firstcupovém facebooku a na stránkách www.supercup.baseball.cz/firstcup/. Letos poprvé nasazení do skupin proběhne veřejným losováním týmů z výkonnostních a regionálních košů během výročního 10. ročníku spřáteleného turnaje SuperCup v Praze. 

A postupující se mohou těšit na závěrečný Zlatý FirstCup v Brně na Hroších. Ke všem lákadlům, o kterých jsme psali naposledy, přibyl skvělý páteční program, a to v podobě exhibičního utkání Stars Game Draci vs. česká reprezentace. Ta se připravuje na zářijové ME a olympijskou kvalifikaci o Tokio. V zápase hvězd bude v dresu Draků k vidění i Peter Moylan, ještě vloni hráč MLB Atlanty Braves. Snažíme se pro účastníky FirstCupu domluvit jeho páteční autogramiádu.

I pro samotný turnaj máme zajímavé novinky. Sponzor turnaje, firma Datart, letos pro nejlepšího v soutěži v Hodu do dálky, věnovala elektrokoloběžku! Věříme, že loňský nejdelší hod 38,85m domácího Štěpána Němčanského může být překonán. V minulém článku jsme psali o naší snaze přivést na sobotní podvečer koncert dětské punkové skupiny a skutečně vše vypadá velmi nadějně. Koncert pro děti by měl plynule přejít na Afterparty na parníku pro vzorné dospělé jako odměna za dvoudenní sportovní chování a fandění.

za FirstCup Pavel Chadim
Předchozí článek o Firstcupu 2019
Předběžný harmonogram Zlatého FirstCupu

Starší články
Weby ČBA na doménách baseball.cz používají k poskytování služeb a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Více informací