MS U12 čestná prohra s Tchaj-wanem


Čtvrtým soupeřem nám byla domácí reprezentace, další z favoritů turnaje. Jak jsme již avizovali před utkáním, naším cílem bylo držet se co nejdéle v zápase, vyhnout se dlouhým směnám soupeře v útoku a odehrát plných 6 směn. Ačkoli výsledek zápasu vypadá podobně jako první den po zápasu s Japonskem, tak jsme naši hru podstatně zlepšili a sehráli důstojnější roli.

Startujícím nadhazovačem byl Michal Cajz a celkově si počínal velmi solidně. Přestože diváků přišlo o trochu méně, než na zápasy proti Kubě a Japonsku, atmosféra byla přesto bouřlivá a startovat takový zápas rozhodně nebyl jednoduchý úkol. Taipei nikoho nešetřila a v první směně předvedla disciplinovaný, a přesto agresivní baseball, a i díky homerunu doběhla pro šest bodů. Ve druhé směně pak pro další dva doběhy. Velkým defenzivním momentem našich hráčů byla double play v podání Kryštofa Martinka a Matiase Takedy.

Třetí směnu už nadhazoval Jonáš Martinčák, který taktéž podal kvalitní výkon a soupeř skóroval jen dvakrát. Čtvrtou směnu začal Jan Novák, kterého na dva outy střídal Filip Hedl. Toto duo udrželo soupeře na jednom bodu. Po čtyřech směnách bylo skóre zápasu 9:0 pro soupeře.

Krizová byla pátá směna, byť začala velmi nadějně. Z prvních tří pálkařů byli dva out, z toho jeden premiérovým strikeoutem. Čtvrtý pálkař míč bohužel poslal až za plot a navýšil náskok soupeře. Homerun pálkaře domácích nabudil, když doběhli pro dalších 5 doběhů na Filipa a posléze na střídajícího Tadeáše Tylicha.

Většinu předzápasových ambicí jsme naplnili. Oproti zápasu s Japonskem nastalo zlepšení, dokázali jsme čtyři směny držet skóre pod rozdílovou hranicí a proti kvalitním nadhazovačům si připsat čtyři úspěšné odpaly. Škoda jen některých chyb, které nás stály těch několik rozdílových bodů. Zítra hrajeme od 14:00 našeho času pro Kubě, tak nám držte palce!

Starší články
Weby ČBA na doménách baseball.cz používají k poskytování služeb a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Více informací